Fanoušci vás vyhlásili podzimním králem. Čekal jste, že byste mohl skončit v anketě tak vysoko?

Rozhodně ne. Sice jsme toho na podzim jako mužstvo moc nepředvedli, přesto ale je v mužstvu spousta jiných hráčů, kteří by si takové ocenění zasloužili. První místo mě překvapilo, radost jsem ale z toho samozřejmě měl velikou.

Před vámi v hlasování fanoušků vyhráli Kulič, Poborský, Volešák, Černý a Benát, takže jste se ocitl v docela dobré společnosti, ne?

Samozřejmě, že si toho považuji. Už jen to, že mě lidi volili před takovými výbornými fotbalisty, jakými jsou třeba Pavel Kučera, anebo Ruda Otepka, má velkou váhu. A ta jména, která jste zmínil, to ještě umocňují. Kulda, Poborák, Jarda Černý, to jsou samí super hráči. Být mezi nimi, to je obrovská čest.

Koho byste volil místo sebe vy?

Jak říkám, my jsme tenhle podzim zrovna nic moc extra nehráli, ale i tak konkurence v klubu byla. Pavel Kučera chytal výborně, taky Pavlu Mezlíkovi se dařilo. Konkurence tady určitě byla, proto je moje první místo fakt veliká radost.

Budete se za letošním podzimem díky svému prvenství v hlasování fanoušků rád ohlížet? Anebo spíš budete vidět ty zápasy, které se vám jako mužstvu příliš nevydařily?

Nemáme se moc čím chlubit, měli jsme velké rezervy. Hlavně ven jsme jezdili spíš na výlet… Naštěstí doma jsme to vždycky jakžtakž ubojovali a porazili třeba i Spartu a další favority. Venku jsme většinou ty zápasy pokazili, takže určitě to hodnocení podzimu bude takové nějaké rozporuplné. Na druhou stranu ale máme osmnáct bodů, a přestože při pohledu na tabulku si moc vyskakovat nemůžeme, až tak málo to taky není. Rozhodně je to dobrá výchozí pozice do jara. Musíme ale začít dělat body hned od začátku, abychom pak mohli v lize hrát v klidu.

Zmínil jste zápasy na hřištích soupeřů, kde jste jako jediní ani jednou nevyhráli. Čím si takový rozdíl ve výkonech doma a venku vysvětlujete?

Těžko říct… Dělali jsme všechno možné, my i trenér, abychom to změnili, pak ale přišel zápas a v něm my hráli špatně. Hrozně moc zataženě, domácí týmy nás většinou jasně přehrávaly.

V lize jste měli našlápnuto do klidných vod, jenže poslední zápasy vám vůbec nevyšly. Slibně jste rozehráli taky Český pohár, bohužel po výhře v Teplicích jste v osmifinálové odvetě doma neuspěli. Mrzí vás, že si čtvrtfinále na jaře nezahrajete?

Pochopitelně, že nás to mrzí. V Teplicích jsme 1:0 vyhráli a stačila nám doma remíza. Jenže to byl takový divný zápas, lidi nepřišli, podmínky nebyly a my po zbytečných chybách dostali Teplice do vedení. A když už jsme se pomalu chystali na penalty, tři minuty před koncem jsme zbytečně odehráli míč do rohu, z něj Teplice daly druhý gól a mohly začít slavit.

Zpátky k lize, ve které jste vy osobně na podzim o sobě dal několikrát vědět. Dal jste pět gólů, to není tak málo. Anebo si myslíte, že jste jich měl dát ještě víc?

Právě tohle si myslím. Třeba na Slavii jsem měl velikou šanci, klidně jsem tam mohl po krásném Laštovkově centru vyrovnat. Určitě těch branek mohl být víc, já jsem ale rád za každý gól, co v lize dám.

Který zápas vám dle vašeho soudu na podzim vyšel nejlíp? Třeba na Bohemce, kde jste dal oba góly?

Na Bohemce se mi dařilo, jenže tam jsme vedli 2:0 a nakonec jen remízovali. První půli jsme tam hráli výborně, tu druhou jsme ale chtěli jen ubránit a domácí v nastavení vyrovnali. To byla hrozná škoda. Já bych jako svůj nejlepší zápas viděl spíš pohár v Teplicích. A co se týče ligy, tak asi zápas s Jabloncem. To jsem dal první gól a na druhý, byť nechtěně, nahrál Rudovi Otepkovi.

Která zahozená šance vás mrzí nejvíc? Třeba na Spartě, kde jste běžel sám na Blažka?

Každá šance, co z ní člověk nedá gól, mrzí. Na té Spartě jsem se jen na mžik koukl na Blažka, kde stojí, a zapomněl jsem balon za sebou… Nejvíc mě ale mrzela ta šance na Slavii, kde jsem mohl vyrovnat na 1:1. Tam se totiž dalo něco uhrát, tahle moje zahozená šance nás ale potopila.

Vy jste většinou hrál na hrotu sám. Nebylo vám tam někdy až smutno?

Samozřejmě, že je pro mne lepší, když hrajeme na dva útočníky, ale i když hrajeme jen na jednoho, tak záleží na tom, jak tam toho hrota budou kluci zezadu doplňovat.

Dal jste v lize na podzim pět gólů, už si vás tudíž soupeři taky víc hledí?

Tak nad tím jsem nijak nepřemýšlel. Já dobře vím, že mám ještě rezervy a plno slabin. Ještě na sobě musím hodně makat.

Teď ale máte po sezoně, taky dvoutýdenní tréninkový mezicyklus vám skončil, takže jistě odpočíváte?

Měli jsme toho ke konci podzimu dost,. Byly pohárové středy, předehrávali jsme další kolo z jara, ta únava už byla cítit. Na nějaké velké odpočívání to ale nebude, protože už 3. ledna zahajujeme zimní přípravu. A do ní člověk nemůže skočit rovnýma nohama, musí do ní jít trochu připraven. My víme, že nás nečeká vůbec jednduché jaro.