Domácí trenér Roman Nádvorník před utkáním zdůraznil tři fakta. Za prvé: „Budějovice jsou velkým favoritem utkání a přijíždějí z prvního místa v tabulce.“ Za druhé: „Z historického hlediska jsme Dynamo ve druhé lize ještě nikdy neporazili.“ Za třetí: „Budou nám chybět dva klíčoví hráči sestavy Navrátil a Kučera, které momentálně neumíme nahradit stejnou kvalitou. Za ně nastoupí mladí hráči, kteří si s těžkou situací musejí poradit.“

Kouč Roman Nádvorník ale zároveň dodal, že jeho tým neskládá zbraně a že naopak udělá na hřišti vše pro to, aby soupeře překvapil. „V derby se postavení v tabulce nemusí projevit. My hrajeme doma, potřebujeme získat body. Víme o slabinách i přednostech Dynama, věřím tedy, že se na něj dobře připravíme. Chceme zahrát tak dobře jako proti Třinci,“ uvedl trenér FCT.

On i hráči Táborska derby vnímají jako specifický zápas. „Je to regionální derby, v kraji není sledovanější zápas. Teď je o to zajímavější, že Dynamo hraje úplnou špičku druhé ligy.“

Je to tak, Dynama k derby jede jako vedoucí tým tabulky. Za favority se jeho hráči ale nepovažují. „I když jsme zápas s Opavou zvládli výborně a dostali se do čela, dobře víme, že v Táboře nás čeká velice těžký soupeř,“ zdůraznil trenér David Horejš. „Táborsko minule doma vyhrálo s Třincem, který je v tabulce druhý. To dokazuje, jakou sílu Táborsko má,“ dodal trenér Dynama, podle něhož derby zápasy vždy mají svou specifiku.

Táborsko dle Horejše má velkou sílu směrem dopředu: „Zápasy Táborska jsme viděli a víme, že ať Musiol, či Mrsič jsou hodně nebezpeční, že výborně hraje Nešický a další hráči. Domácí fotbalisté určitě budou chtít v derby uspět a budou bojovat na doraz, nicméně my se chceme soustředit sami na sebe,“ podtrhl Horejš.

Lídru tabulky budou v sobotu chybět vykartovaní Pešek a Javorek. „To je velká nepříjemnost, oba to jsou pro nás klíčoví hráči, nicméně nikdy soutěž neodehrajete v jedenácti lidech. Proti Opavě za Peška naskočil Lukáš Pouček a zvládl to výborně. Věřím, že stejně tomu bude i tentokrát a že všichni hráči, kteří dostanou důvěru, dají do zápasu všechny síly a odvedou kvalitní výkony.“
Svému týmu Horejš věří: „Chceme navázat na výkony z minulých utkání a uděláme vše pro to, abychom si nějaké body odvezli,“ ujistil.

V minulé sezóně Dynamo vyhrálo na Soukeníku 1:0 a na Střeleckém ostrově se hrálo 1:1. Sobotní zápas pískají Ginzel, Hock a Vít.

Vedení FC MAS Táborsko upozorňuje fanoušky hostů, že u vstupu do jejich sektoru bezpečnostní agentura uplatní systém tzv. adresného ticketingu. U sektoru hostů bude mimořádně otevřena kasa navíc.