Dvě kola před koncem soutěže je rozhodnuto. Samozřejmě i Plánské muselo napadnout, zda by nebylo lepší oslavit titul až v sobotu doma po zápase s Jankovem B – Dubným…

Ale nijak nekalkulovali a v Suchém Vrbném šli za vítězstvím, dokonce museli obrátit výsledek. „Měli jsme nějaká zranění, ale věřil jsem, že mužstvo je rozjeté, na jaře má fazónu a dokáže vyhrát už dnes. Jak se jaro vyvíjelo, ukazovalo se, že  mužstvo má na to, aby soutěž vyhrálo. Šli jsme tomu naproti a chtěli rozhodnout co nejdřív," uvedl po utkání na Lokomotivě kouč Josef Cimburek.

Domácí rezerva favorita potrápila, a když za stavu 1:1 přežila velké šance Plané, vypadalo to, že se oslavy hostů odkládají. „Domácí mě překvapili. Bojovali do poslední chvíle, snažili se a bylo vidět, že chtějí vyhrát. I za stavu 1:1 se snažili útočit. Čekal jsem, že budou odevzdanější, když jim o nic nešlo, ale klobouk dolů, hráli naplno," pochválil černobílé Josef Cimburek.

Paradoxně ve chvíli, kdy se Lokomotiva vymanila z tlaku a uvěřila, že by mohla zvítězit, inkasovala rozdílovou branku. „Trochu jsme přeskupili sestavu. Poslali jsme Tomáše Řehoře ze stopera dopředu, chtěli jsme rozhodnout. Zariskovali jsme, nechtěli jsme hrát na remízu. Přece jen Řehořova zkušenost se projevila, přihrávkami zařídil gól – a pak jsme ho zase stáhli dozadu. Na deset, patnáct minut jsme přeházeli posty, a to se nám vyplatilo," pochvaloval si  kouč hostů.

Oslava v kabině Lokomotivy byla improvizovaná, ale spontánní. Šampaňské nemohlo chybět. Nehrající starosta Tomáš Pintér se několik minut před koncem vytratil z lavičky, aby v zákulisí vše zařídil. „Něco měli kluci schováno v autech, něco se koupilo až tady ke konci. Starosta pro to běžel, nějak už počítal s tím, že to vyjde," usmíval se plánský kouč a užíval si vzácné chvilky: SK Planá právě vyhrál okresní přebor!

Lídra přijela podpořit do Suchého Vrbného početná skupina příznivců. Doprovodí jej do první třídy.  „Máme radost, protože je to po jedenatřiceti letech. Byl jsem u toho jako hráč, teď i jako trenér a mohu si to všechno prožít znovu. A jsem rád, že zase s Planou, protože je to pro mne srdeční záležitost," uzavřel Josef Cimburek.