Něco se ve fotbalové lize změnilo.

Ti, co byli nejhorší, patří nyní mezi nejsilnější.

Poslední Zlín sobotní výhrou 2:0 nad Bohemians Praha zkompletoval vítězný hattrick v řadě! A předposlední Žižkov pro změnu vyhrál 2:1 nad remízovým králem z Budějovic – za poslední tři kola uzmul sedm bodů.

Přitom se oběma celkům už nevěřilo, oba se posílaly předčasně o patro níž. Chyba.

Před třemi koly, po prohře s Olomoucí, skoro už nevěřil ani trenér Zdeněk Ščasný, že se jeho Žižkov může zachránit. „Jestli nás ty odepisující výroky motivovaly? No, sami jsme to chtěli zlomit. Ale je fakt, že něco se změnilo. Před tím jsme častokrát nebyli horším týmem, ale neměli jsme štěstí. Teď se daří,“ pronesl Luděk Stracený, kapitán Žižkova.

„Jsem přesvědčený, že vítěznou sérii natáhneme a zachráníme se. Kluci zažili vítězný pocit a přidalo se k nám teď, na rozdíl od začátku jara, i štěstí,“ pravil docela podobně Ladislav Minář, trenér Zlína.

Tescoma šla za vítězstvím přímočaře a rázně. Zato Žižkov po většinu zápasu nebyl lepší, nýbrž šťastnější. Prohrával už v 18. minutě 0:1 po krásné trefě Benáta do šibeni-ce. Chvíli nato ale Viktorka srovnala a po poločase rozhodl z trestného kopu za pomoci teče kapitán Stracený.

Viktorka snad opravdu může děkovat vyšší moci. Jen si vyposlechněte kouče Budějovic Pavla Tobiáše: „Obrátil se k nám zády fotbalový Pánbíček. Dvě tyče ze 70. minuty nás položily.“

Měl na mysli klíčový moment utkání. Štírek Hudson v úniku přehlavičkoval gólmana Bartalského, který si pak spletl míč s jeho hlavou. A jelikož balon doskákal jen na tyč, ukázal sudí na pokutový kop! Ale… Stejná tyč, která zastavila Hudsonův lob, vystavila stop i Benátově penaltě. „Byl tam malý prostoj, tak jsme ho malinko hecovali, že to nedá. A nedal,“ usmál se Stracený.

Liga končí svůj ročník, navzdory všem předpokladům, neskutečnou jízdou outsiderů. O to napínavější finiš bude. „Rozhodne se ve 30. kole a doufám, že šťastně pro nás,“ zvěstoval Boris Kočí, asistent kouče Žižkova v zastoupení, po distancovaném Zdeňku Ščasném.

Zlínský Minář přikývl.