Tuto sezonu sice na Letné promarodil, ale byť se ze složitého zranění kolena nestihl do konce sezony úplně zotavit, připsal si v tomto soutěžním ročníku za áčko Sparty devět startů: šest v Gambrinus lize, dva v Ondrášovka Cupu a jeden v Evropské lize.

Po hlubocké exhibici, v níž byl velkou oporou domácího Mádl Teamu, Jiří Kladrubský odpovídal na dotazy Deníku.

Ačkoli nemáte za sebou zrovna jednoduchou sezonu, na pozvánku na Hlubokou jste prý kývl okamžitě. Bylo to tak?

Když mě Honza Mádl kontaktoval, nebylo nad čím se rozmýšlet, už jsem tady poněkolikáté. Nehledě na to, že já tyhle akce mám strašně rád. Vidím se i s klukama, s nimiž se v sezoně třeba vůbec nepotkáme. A navíc to ještě je pro dobrou věc, takže když můžu, vždy rád přijedu.

Zpátky k té vaší sezoně. Sice máte titul, ale jinak jste si asi prožil své…

Po zdravotní stránce žádná sláva, ale titul můžu získat taky jen jednou v životě, takže jsem si tu slávu užil pořádně. Měl jsem pocit, že jsem si titul zasloužil, že do týmu pořád patřím. I trenéři mě v tom podporovali a povzbuzovali. Po psychické stránce to sice bylo hodně těžké, ale držela mě i rodina a taky kluci v šatně. Za to jim chci poděkovat.

Koncem sezony jste stihl i pár zápasů v lize, ne?

To je pravda – a samozřejmě jsem z toho měl velkou radost. Ze začátku jsem byl domluven, že budu chodit za béčko, což se docela i povedlo, dal jsem v béčku i nějaké góly. I proto mě pak asi vytáhli i do áčka, jenže pak jsem měl zase nějaké zdravotní problémy. Jiné než předtím. Byl to pořád takový začarovaný kruh…

Ale tady na Hluboké už jste běhal jako zajíc…

To jo, už jsem naštěstí snad v pořádku. Hrálo se mi dobře.

Kdy jste si naposled zahrál v jednom týmu s Jardou Černým, který z Budějovic na rozdíl od vás zamířil do Edenu?

Naposled? Asi ještě v Budějovicích. Určitě. A pořád na to rád vzpomínám. Zrovna včera jsme se na tohle téma bavili doma s tátou a taky s Davidem Horejšem.

Když už jste zmínil Budějovice, sledujete jste v sezoně jejich výsledky?

Určitě. Hlavně s Horynou jsem pořád v kontaktu. Skoro denně si voláme. O dění tady v klubu tudíž zprávy mám a je jedině dobře, že to zachránili. Moc jsem jim to přál a držel jim palce.

A nezlobil jste se na ně, že vás málem připravili o titul? Vždyť vám sebrali čtyři body…

To je sice fakt, janže to nakonec dopadlo dobře pro oba. Oni si tím pomohli a třeba právě ten bod, co si od nás přivezli, je zachránil. A nám ten bod udělal titul, takže nebyl vůbec žádný důvod se na kluky z Dynama zlobit.

Proč taky, vždy oni byli spravedliví a sebrali tři body i Baníku, ne?

Přesně tak. Nám vzali čtyři body, ale s Baníkem zase vyhráli na jeho hřišti, takže se to nuluje…

Teď máte volno, ale co nevidět začne příprava na novou sezonu. S jakým přáním do ní půjdete?

Hlavně zdraví, to mě tento rok hodně potrápilo. To další se uvidí. Musím makat dál, jedu vlastně zase od začátku.

Takže prvním cílem je dostat se zpátky do základního kádru?

Určitě. Mluvil jsem s trenérem, počítá se mnou. Záleží to tudíž jen na mně. Když mi bude držet zdraví, myslím si, že nebude problém.

A co obhajoba titulu? Ani to nebude problém?

Obhajoba nikdy nebývá lehká, navíc já bych se na titulu teď chtěl na hřišti víc podílet. A jak říkám, udělám pro to maximum.

Podle klubového webu jste ve Spartě po Řepkovi jako druhý hráč podepsal novou smlouvu?

Je to tak a jsem tomu moc rád. Já sice smlouvu ve Spartě měl ještě na rok, když mi ale Sparta nabídla novou, navíc na čtyři roky, vůbec jsem neváhal. Tak dlouhodobé smlouvy nejsou příliš obvyklé. Myslím, že klub tudíž se mnou vážně počítá. Taková nabídka by se nemusela opakovat a já si jí velice vážím.

A co návrat do národního mužstva? To vás neláká?

Já si řekl, že musím do toho jít postupně. Teď mám hlavní cíl Spartu. Vrátit se do mužstva a hrát ligu. Všechno další se uvidí až potom.