Brankář Václav Roden zamířil před jarem z Dobré Vody k sousedům na Lokomotivu a v sobotním derby proti „svým“ vychytal nulu.

Že to až tak těžké nebylo, viděli všichni, kteří do boje zasáhli, anebo derby přihlíželi. „Gratuluji k nule, ty v… Pěkná!“ zněla jedna z narážek, kterou si Roden s úsměvem vyslechl. A musel souhlasit. „Prakticky na mne nešla žádná střela. Co ta z úhlu? Tu jsem nemohl pustit… Kluci hráli výborně,“ chválil spoluhráče. Právem; kanonýr Granov, ani nikdo jiný, Rodena pořádně nevyzkoušel. „Nějak se jim nedaří, těžko říct, co se s nimi děje. Domácí nehráli tak týmově jako my.“


Pro Lokomotivu se stal jarní posilou. Že nevstoupíš dvakrát do téže řeky? „Já jsem tu už potřetí!“ připomněl Václav Roden. „Poprvé jsem šel před deseti lety do béčka. Vždycky, když Pavlu Hanelovi (kouč Loko ČB, pozn.) teče do bot, tak mě zavolá,“ povídal v dobré náladě po vítězství 4:0.

Mezi dobrovodské tyče naskočil na podzim po dlouhé pauze. Místní béčko zrovna postoupilo do okresního přeboru a nemělo brankáře. Václav Roden kývl – bez ambicí dělat konkurenci Jaroslavu Pauerovi v prvním týmu. „Já už chytat ani nechtěl, po těch zraněních,“ vysvětluje staronová tvář v bráně Lokomotivy, kde jeho anabáze začala. „Vykloubil jsem si klíční kost a řekl si, že už je toho dost. Navíc jsem si našel práci v Německu, takže jsem s fotbalem na čas skončil,“ vysvětluje.
V zimní přestávce se stěhoval z Dobré Vody za humna – do Suchého Vrbného. „Chytlo mě to, fotbal mě baví a ramena drží, musím to zaklepat,“ líčí Václav Roden, plný energie. „Mám kolem sebe mladý tým, a to mě nabíjí. Dorostenci to dobře doplnili, je to čerstvá krev, dali hře nové nápady a energii. Tým žije, což je, myslím, pro boj o záchranu hrozně třeba,“ vykládá třicetiletý brankář, jenž si prý pád tradičního klubu do I.B vůbec nedokáže představit: „To se nemůže stát!“ kroutí hlavou.

Pikantní je, že přišel výměnou za kapitána Daniela Hostka. V sobotu se oba muži střetli – a Roden vyhrál. „Byl jsem tu naposledy, když dal dva góly, tak jsem mu říkal, že doufám, že se vystřílel! Podle mne je to pořád nebezpečný útočník,“ složil Václav Roden bývalému spoluhráči z Lokomotivy poklonu.