Českobudějovická Slavia je po výhře v Roudném již druhá, hned za Kaplicí. Trenér sešívaných Karel Kladenský se brání euforii, i když ho dobré výsledky pochopitelně těší.  „Nijak se tím nekocháme. Hlavní je, že se hráči fotbalem dobře baví a hra se nám daří,"  tvrdí kouč Slavie, jenž se ve svých prohlášeních tradičně raději drží při zemi, ať jeho tým prohraje, anebo zrovna vítězí – jako letos na podzim. „Neznamená to, že bych neměl ambice. Ale jsem realista," vysvětluje.

Za hlavní devízu červenobílých Karel Kladenský považuje vyrovnaný kádr, kde má  osmnáct fotbalistů; ten devatenáctý je s poraněným kolenem mimo hru. „Nikdo není hvězda, nikdo není do počtu," podotýká kouč. Kolem svého týmu nechce dělat humbuk, ale potvrzuje, že v kabině panuje pohoda: „Po vlažném rozjezdu jsme rádi, že stoupáme tabulkou. Hodně si toho vážíme," přiznává trenér Slavie.

Lodivod Dobré Vody Pavel Hanel jako by v týdnu polil své hráče živou vodou a jeho tým po zlepšeném výkonu vyhrál derby v Hrdějovicích. Roudnému doma vzalo vítr z plachet vyloučení střelce Růžičky. Borovany se doma radovaly z první výhry v sezoně. Magnetem dalšího kola bude souboj třetího Týna s šestým Ševětínem ve skupině A.

Deník mapoval výkony dvanácti zástupců Českobudějovicka v I.A třídě.

PLANÁ – DOLNÍ BUKOVSKO 2:1. Radim Kokeš, trenér D. Bukovska: „Planá se dostala za poločas dvakrát na naši polovinu, kde jsme jí fauly nabídli dvě standardní situace a dostali jsme z nich dva góly! Řekl bych, že hrajeme dobře, měli jsme nějaké šance, deset minut před koncem jsme snížili, ale v závěru to byla z naší strany spíš taková křeč. Neumíme bránit standardní situace, to je stále stejná písnička… Až to dokážeme, začneme vyhrávat."

MIROVICE – TÝN 0:2. Vladimír Švec, trenér Týna: „Do zápasu v Mirovicích jsme vstoupili aktivně a z jedné z prvních akcí jsme vybojovali penaltu. Ta mohla hned od začátku přinést klid na naše kopačky, bohužel ji ale Pavel Vařil neproměnil. Přesto jsme i nadále pokračovali v aktivitě a nakonec se nám podařilo vytvořit si do poločasu jednobrankový náskok. Ve druhé půli nás prvních patnáct minut soupeř přitlačil nakopávanými míči, naše defenziva byla ale naštěstí bezchybná. Zhruba kolem 60. min.  jsme už zcela převzali otěže zápasu, vytvořili si několik gólovek a vstřelili jsme uklidňující gól na 2:0. Výhra je v mých očích naprosto zasloužená. Hráče jsem musel pochválit za přístup a nasazení, tento zápas byl podle mých představ."

ŠEVĚTÍN – HRADIŠTĚ 1:1. Miroslav Mičan, trenér Ševětína: „Po dvou porážkách jsme na domácím hřišti konečně chtěli bodovat naplno. Přijel celek Hradiště, který byl v tabulce na naší úrovni, a podle toho zápas také dopadl. Chtěli jsme mít tři body, ale udělali jsme dvě chyby a tu první soupeř v prvním poločase potrestal vedoucí brankou. Radim Novotný zaslouženě vyrovnal, měli jsme ještě tři vyložené šance, ale ty už jsme proměnit nedokázali. Na naši nízkou produktivitu jsme doplatili, protože tento zápas se dal dotáhnout do vítězného konce, ovšem ten kýžený druhý gól se nám vstřelit nepodařilo… Utkání mělo průměrnou úroveň. Čeká nás zápas v Týně, který se netají postupovými ambicemi, a pokud tam chceme uspět, musíme náš výkon ještě zlepšit."

BERNARTICE – OLEŠNÍK 3:1. Jiří Komrska, trenér Olešníka: „Věděli jsme, že jedeme k silnému soupeři, přesto jsme chtěli potvrdit dobrý výsledek z domácího hřiště. Při marodce, kterou bohužel máme (den před zápasem se navíc na tréninku zranil ještě Zbyněk Rys), jsme byli rádi, že jsme sestavu dali dohromady. Postavili jsme hodně mladý tým. Prvních třicet minut bylo z naší strany  velmi dobrých, ale vyhořeli jsme na neproměňování šancí. Co se útočné hry ve druhé půli týká, není na naší straně co hodnotit… Přizpůsobili jsme se hře domácích, kteří se po vyloučení svého hráče ve 30. min, semkli, nakopávali míče, chodili do soubojů, a to nám nevyhovuje. Za porážku si můžeme sami."

TRH. SVINY – NETOLICE 2:3. Miroslav Váca, trenér T. Svinů: „Pořád dostáváme laciné branky. Netolice u nás hrály dobrý fotbal, zato nám se nedaří.  Zpočátku jsme měli šanci, hosté taky, ale nikdo ji neproměnil. Soupeř má Vláška, a to je individualita, která se umí prosadit. Pěkně obstřelil brankáře a dal první gól. Ve druhé půli jsme vyrovnali, ale Vlášek se zase rychle odpoutal od našeho hráče a dal na 1:2. Pak už to bylo vabank, snažili jsme se hrát hodně dopředu a Netolice nám z brejku daly třetí gól. Snížili jsme, ale hosté dostřídali a pískal se konec… Netolice vyhrály zaslouženě."

NOVÁ VES / BRLOH – ČT.  DVORY 2:1. Jaroslav Rambousek, trenér Čt. Dvorů: „Zápas pro nás začal dobře, vedli jsme 1:0, ale ve 45. min. jsme po hrubé chybě inkasovali gól do šatny. Pro zranění jsem musel o poločase vystřídat dva hráče, takže se nám rozpadla záložní řada. Druhý gól jsme dostali z penalty, která se podle mne pískat neměla, a srovnat jsme už nedokázali.  Srážejí nás chyby, které jsme dřív nedělali, a marodka – teď jsme bez šesti hráčů základní sestavy. Pořád musíme točit se sestavou, a to manšaftu také nepřidá. Škoda ztracených bodů, protože to byl spíš remízový zápas, domácí jsme skoro k ničemu nepustili."

HRDĚJOVICE – D. VODA 1:4. Jaroslav Čížek, asistent trenéra Hrdějovic: „Ani jedno hrdějovické mužstvo o víkendu nevyhrálo! Po nepovedeném utkání ve Vacově jsme chtěli doma bodovat, ale bohužel se to nepovedlo… Soupeř byl lepší, všude byl o krok dřív, hrál důrazněji, moc nám toho nepovolil a zaslouženě šel do vedení. Z jediné střely se nám povedlo vyrovnat, ale bohužel před přestávkou soupeř přidal druhý gól. O půli jsme museli kvůli zdravotnímu stavu udělat dvě změny v sestavě, po deseti minutách navíc odstoupil z postu stopera Jordán, což byla další rána. Soupeř dal třetí gól a v 75. min. se zranil Kudrle, jenž má přeražený nos. Protože jsme neměli další hráče na výměnu, dohrávali jsme v deseti. Máme o čem přemýšlet. Kupí se nám zranění, po dobrém začátku se nemůžeme chytit."

Zdeněk Frolík, předseda Dobrá Vody: „Trochu jsme přeskupili obranu, hráli jsme zezadu, což se nám dařilo. Kluci už taky chtěli konečně vyhrát a předvedli daleko větší nasazení. Dali jsme první gól, domácí po střele vyrovnali, ale ve druhé půli jsme už byli citelně lepší, což jsme vyjádřili i gólově. Po dlouhé době spokojenost. Hrdějovice hrají pěkný fotbal, ale ten nám vyhovuje, máme s nimi dobré výsledky. Fotbal byl i hezký pro oko, zápas v Hrdějovicích se divákům určitě líbil."

BOROVANY – LOKO 3:2. Jiří Kubeš, vedoucí Borovan: „Vydřené první vítězství. Utkání začalo docela opatrně. Z krásné akce Kubíčka jsme se ujali vedení, ale další gól jsme do konce první půle nepřidali, třebaže dvoubrankový náskok by asi byl přesnějším vyjádřením sil. Ve druhém poločase hosté trochu otevřeli hru a podařilo se jim vyrovnat. Náš celek zase přidal a Novotný dal gól na 2:1, v 73. min. jsme vedli už 3:1. Krátce nato soupeř z trestňáku snížil (s pomocí našeho obránce) – a začalo drama! Hosté se snažili o vyrovnaní, šance byly na obou stranách. Podržel nás brankář Pečenka, soupeř měl štěstí, že Bellovič nastřelil tyč… Mohli jsme vyhrát o dva tři góly, ale i prohrát, protože šancí byla spousta. V divácky atraktivním zápase jsme nakonec těsné vedení uhájili a zaslouženě vyhráli."

Jan Koutský, trenér Lokomotivy: „Určitě jsme nepočítali s tím, že bychom v Borovanech prohráli. Bohužel jsme vůbec nezvládli první poločas, kdy jsme se pořádně nedostali do hry! Špatně jsme kombinovali, prohrávali jsme osobní souboje a po hrubé chybě obrany jsme obdrželi gól. Ve druhé půli jsme se zlepšili, začali jsme domácí přehrávat, ale bohužel neodpustili jsme si dvě hrubé chyby krajních obránců, které domácí potrestali. Měli jsme tři čtyři vyložené šance, ale z nich dali jen dva góly, a to je málo. Na jedné straně jsme dělali hrubé chyby směrem dozadu, na straně druhé jsme neproměňovali ani nejvyloženější šance, takže celkově jsem zklamán."

ROUDNÉ B – SLAVIA ČB 0:1. Libor Šolc, trenér Roudného B: „Zápas jsme nezvládli. Výrazně jej ovlivnilo zbytečné vyloučení. Červená karta byla oprávněná, vykolejila nás, většinu zápasu jsme kvůli ní odehráli v deseti a chyběla nám potřebná kvalita, abychom Slavii porazili.  Dlouho jsme drželi nerozhodný stav, ale jediná chyba vzadu nás stála bodový zisk. Na obdrženou branku jsme nedokázali odpovědět."

Karel Kladenský, trenér Slavie ČB: „Bylo vidět, že oba týmy chtějí vyhrát.  Hned v úvodu jsme neproměnili tutovku. Ještě v prvním poločase přišel klíčový okamžik: domácím byl vyloučen kanonýr Růžička za hrubost. V 58. min. jsme přesilovku využili, když Dvořák prostrčil míč na Wejskraba, jenž prostřelil jinak výborného brankáře Bartizala. Náš brankář Březina také chytal dobře, takže další gól už nepadl, a my jsme si tak odvezli hodně cenné body."