Do zápasu přitom svěřenci trenéra Jaroslava Šilhavého snad už ani lépe vstoupit nemohli: ve 20. minutě si Otepka po faulu Procházky na aktivního Hudsona postavil míč na trestný kop a ukázkovou střelou přes zeď dal vedoucí gól.

Kladno ale začalo špatně a po přímém kopu Rudolfa Otepky z 20. minuty prohrávalo. „Ten gól mě nemůže těšit, byl úplně k ničemu,“ hlesl známý šutér, jenž je v Dynamu na hostování. „Teď jsem v Budějovicích a cítím za současnou situaci zodpovědnost. Týká se to nás všech, včetně náhradníků,“ zdůraznil.

Zápas se mu dobře nehodnotil. „Sice jsme začali dobře, ale pak se dostali pod obrovský tlak. Skoro jsme se nedostali za půlku, nepodrželi balon, domácí bojovali a navíc jim pomohl i vítr. Takhle se hraje o záchranu, my to nedokázali,“ uznal Otepka, tým ale burcuje dál. „Teď je všechno v emocích, ale musíme změnit náš přístup – a nejlépe od zítřejšího tréninku. Situaci jsme si hodně zkomplikovali.“

Inkasovaný gól pochopitelně fotbalistům Kladna na klidu nepřidal, zatímco hosté dál v pohodě kombinovali uprostřed hřiště, drželi míč a čekali na chybu soupeře. A málem se dočkali: ve 23. minutě dostal Hudson kolmici od Otepky a zprava se řítil zcela sám na domácí bránu. Bohužel mu míč v klíčovém okamžiku odskočil od nohy až k vybíhajícímu brankáři Kostolanskému. „To byla velká šance, zápas se mohl vyvíjet pro nás ještě líp,“ posteskl si trenér Jaroslav Šilhavý.

Domácí v této fázi střetnutí působili hodně zakřiknutým dojmem. „Už ke konci prvního poločasu nás ale Kladno zatlačilo,“ připomněl Šilhavý, že v závěru poločasu měli domácí tlak, brankáře Kučeru ale nepřekonali ani při velikém závaru v malém vápně, kdy už kladenští hráči zvedali ruce. Budějovický gólman ale stihl míč zalehnout ještě před brankovou čarou.

Co závěr první půle naznačil, to druhé dějství potvrdilo. Od začátku se domácí usadili na polovině Jihočechů, kteří zcela přepustili střed hřiště a dostali se pod drtivý tlak soupeře. „Ve druhé půli jsme totálně vyhořeli,“ uznal trenér Šilhavý. „Kladno nás jednoznačně přehrálo vůlí, nasazením a morálkou,“ hněval se. „Jsem ještě plný emocí a nerad bych řekl něco, co by mě pak mrzelo,“ dal kouč Dynama na pozápasové tiskovce jasně najevo, jak hodně je na své hráče nazloben.

Ani včera, byť hovořil klidně a věcně, svůj kritický tón nezmírnil. „Byl to životně důležitý zápas, šlo o šest bodů, ale zatímco nasazení domácích bylo enormní, od našich hráčů tomu tak dle mého soudu nebylo. Do hlav hráčů nevidím, rozhodně ale od nich budu chtít slyšet, proč v tomto směru za svými soupeři tak zaostávali,“ zdůraznil.

Ke zlomu ve slibně se vyvíjejícím utkání došlo hned v nástupu do druhé půle, kdy domácí lehce vyrovnali. „My si přitom v půli řekli, že začátek si musíme pohlídat, jenomže jsme všude byli druzí, a přestože se ta situace dala vyřešit, my dostaneme tak laciný gól,“ kroutil hlavou Šilhavý.

Ačkoli k vyrovnávací brance hosté přispěli svou nerozhodností ve středu obrany, za náhodný gól Holubovu trefu považovat nelze. Byla totiž jen zákonitým vyústěním toho, co se ve druhé půli na hřišti dělo. „Bylo jen otázkou času, kdy to tam spadne,“ potvrdil trenér Šilhavý, dle něhož Kučera ještě tři góly chytil.

Budějovický gólman, byť se ani on na Kladně nevyvaroval dobnějších zaváhání, byl opět oporou, proti vítězné hlavičce Tatanašviliho ale neměl šanci. „My věděli, že Kladno má nebezpečné standardky, že je v nich silné, že spoléhá na své vysoké hráče. Bohužel právě po standardní situaci Kladno rozhodlo,“ smutnil Šilhavý.

A teď Sparta…

Porážkou na Kladně se budějovičtí fotbalisté v lize dostali do velkých potíží. „Naše situace se tím hodně zkomplikovala,“ přikývl Jaroslav Šilhavý. „Tím, že jsme s Kladnem i Slováckem doma jen remízovali, máme s nimi horší vzájemná utkání. Navíc pro nejbližší dva zápasy máme velice těžký los,“ připomněl, že tuto neděli hraje Dynamo doma se Spartou a pak jede do Plzně.

„Přejít to, co jsme předvedli na Kladně, jen tak nemůžeme. Musíme si vše pořádně vyříkat, nicméně bědovat a brečet nám nepomůže. Liga ještě neskončila, musíme bojovat dál. Že nás čeká Sparta, na to nemůžeme hledět,“podtrhl trenér Dynama v závěru.