A s nulou ho i odevzdal. V zimě kouč Ladislav Klimeš žádal posily, ale nedostal je a nakonec byl na jaře před zápasem s Rudolfovem odvolán.

Ve 22. kole Borovany poprvé vyhrály. Co vy na to?

Velice jsem jim to přál! Opravdu. Aby to kluci už zlomili a konečně vyhráli. Je dobře, že doma Lišov porazili, i když na rovinu: nic to neznamená, na udržení mají málo bodů. Ale je dobře, že ochutnali, jaké to je zvítězit.

Do konce zbývají čtyři kola. Hrozilo, že projdou sezonou potupně bez jediné výhry. Nebál jste se o ně?

Když jsem je vedl, tak ano. Od začátku jsem si přál, abychom dokázali to, co se nepovedlo trenérovi přede mnou. Přál jsem si, abychom alespoň jednou vyhráli, ale zkrátka nepovedlo se. Jsem rád, že mému nástupci se to povedlo a porazili Lišov.

Vám se to na lavičce Borovan nepovedlo. Proč?

Jednalo se o hráčský kádr. Nikoho přes zimu neudělali, to je holá pravda. A ještě jsme půjčili Winklera do Ledenic, kde, jak čtu, na jaře dává góly… Nikdo nepřišel na výměnu, nic se neudělalo. To byla jedna věc. A pak, když nám najednou dva tři hráči chyběli, nastoupili za ně hráči z béčka nebo dorostenci. Jako na Lokomotivě. A s nimi, ať se snaží sebevíc, na tuhle soutěž nestačíte, takže jsme hráli vlastně v osmi lidech.

Zazlíváte vedení klubu, že jste se dostali do situace, kdy tým marně čekal na první výhru v soutěži?

No jistě! Na každé schůzi, úterý co úterý, se o tom mluvilo – a nic. Nejde hrát ve dvanácti třinácti lidech. Míra Račák třeba odjel na turnaj v sálovce na Ukrajinu, bratři Pilátové na čtrnáct dnů na moře, a to jsou hnedle tři hráči z kádru pryč. A když nikoho nepřivedete, s kým chcete pak hrát? Nechápal jsem to.

Angažmá v Borovanech nebylo nejvydařenější. Nestraší vás trochu ta neúspěšná bilance na lavičce?

Mě to strašilo utkání co utkání, to mi věřte! Tamhle máte na vítězství, předvádíte lepší hru, hrajete opravdu fotbal, ale buď získáte bod, nebo prohrajete. Každý víkend si říkáte: Sakra, teď už to musí vyjít – a ono zase nic… Třeba v Soběslavi jsme vedli 1:0 a měli jsme další šance, jenže ty jsme nedali a udělali jsme dvě chyby, které by si nedovolili žáci. Kdyby byli lidi, bylo to v Borovanech o něčem jiném. A pak se dočtu, že změna trenéra asi prospěla. I když první kolo beze mne prohráli, druhé taky, bodovali až teď s Lišovem. Tak nevím, co si o tom mám myslet.

Věta, která se vás dotkla, zazněla po duelu s vedoucím Rudolfovem, kdy se nováček patrně obával debaklu a porážku o gól bral jako úspěch.

Asi to tak bylo. Ale opravdu je to těžké, když vám výbor nepomůže. Máte podmínku, že přijdou tři čtyři hráči a ono se nic nestane. To už víte, že to nebude dobré.

Byl jste se po svém odvolání někdy podívat na zápas Borovan?

Nebyl. Ve mně to zklamání pořád je, to se pak nerad jedu dívat na fotbal, aby se na mne někdo nedíval skrz prsty. Ale já na tom nemám procento viny! Nic jsem nezanedbal, trénovalo se třikrát v týdnu, bylo soustředění ve Zlaté Koruně, kluci byli dobře připraveni. Smůla je, že udělali v zápasech chyby, které neudělají žáci. Já si svou práci udělal – nevynechal jsem jediný trénink, jediný zápas, ani přípravu. Výsledky se nedostavily z důvodů, které jsem řekl.
Neuděláte výjimku a nepojedete se v sobotu dopoledne přece jenom podívat na Borovany do Čtyř Dvorů?

Jel bych rád, ale budu na chatě a nedostanu se na zápas, protože mám porouchané auto. Hráčům přeju jen to nejlepší, byli dobrá parta. Myslím, že jsem měl sezonu dokončit s nimi. Z podmínek jsem hodně slevil, o to víc mě mrzelo, jak se se mnou pan předseda Tůma rozloučil.