O fotbalový růst dynamického, leč mladičkého kádru se od startu letní přípravy stará nová trenérská dvojice – Zbyňka Jaroše s Antonínem Musilem vystřídali na lavičce záložního týmu FC MAS bývalí hráči klubu Pavel Vesecký a Miroslav Jelen. Druhý jmenovaný navíc figuruje i ve výčtu hráčských posil. Přímo ze hřiště bude mužstvo dirigovat spolu s dalším zkušeným harcovníkem Radkem Vonešem, jenž s ním přišel do Táborska ze Sokola Lom.

Příchod obou noviců k „béčku“ Táborska se ubíral poměrně klikatými cestami. „Pavla Veseckého a mě kontaktoval ředitel klubu Josef Holub už někdy na konci června s tím, abychom spolu trénovali B-tým. Napoprvé jsme mu na to ale nekývli,“ přiznává Miroslav Jelen. „Druhé jednání se uskutečnilo 20. července a na něm jsme se dohodli, že to vezmeme.“

Co tedy přimělo oba parťáky ke změně jejich postoje? „Jednoduché rozhodování to nebylo, protože jsme věděli, že B-tým má v kádru málo hráčů. Na nabídku jsme nakonec společně kývli, protože máme táborský, potažmo sezimácký fotbal v srdci,“ prozradil Miroslav Jelen. „Kompetence máme rozdělené fifty-fifty, s tím, že já budu hrající trenér,“ upřesnil.

Pozdržený příchod ke kormidlu mužstva samozřejmě tréninkový proces částečně ovlivnil, což nový hrající trenér týmu potvrzuje. „K novému týmu jsme naskočili až v průběhu přípravy, takže jsme jeli podle plánu, který připravil předchozí trenér Zbyněk Jaroš. Z různých důvodů jsme navíc museli zrušit dvě přípravná utkání, takže v tomto ohledu neprobíhá herní část zrovna ideálně. S tréninkovou morálkou hráčů jsme ale spokojeni,“ ladí Miroslav Jelen optimistickou notu.

V nejbližší době čeká dvojici Vesecký – Jelen hodně práce: „Potřebujeme rozšířit a stabilizovat kádr. Chceme, aby za nás hráli mladí kluci z kádru A-mužstva, a aby společně s našimi mladíky co nejlépe zvládli přechod na dospělý fotbal,“ přeje si Miroslav Jelen.

 

AKTUÁLNÍ KÁDR FC MAS TÁBORSKO B

Brankáři: Václav Cízler.

Obránci: Michal Mácha, Lukáš Mikuláštík, Matyáš Ott, Miroslav Jelen, Radek Voneš.

Záložníci: Matěj Kolář, Matyáš Brabec, Filip Kabeš, Dominik Dumbrovský.

Útočníci: Dominik Římanek, Jan Zeman, Dominik Smutný.

Příchody: Matyáš Brabec (Soběslav), Miroslav Jelen, Radek Voneš (oba Sokol Lom).

Odchody: Martin Nowák (Černovice), Martin Zítek (Chýnov).