A v pondělní ligové dohrávce v Edenu českobudějovická „Kobra“ favorita citelně uštkla gólem na 2:2.

Je to hezký pocit, dát branku v Edenu slavné Slavii?

Moc hezký… Nehledě na to, že já už na podzim tady jsem měl se Slavií pár šancí, bohužel mi to tam nepadlo a prohráli jsme 1:0. Teď jsem vyrovnával na 2:2 a byl jsem v tu chvílí hrozně šťastnej. Bohužel jsme si ještě do přestávky nechali zase dát gól a druhou půli už Slavia víc bránila a vítězství v klidu udržela.

Když jste ten gól dal, věřil jste, že byste mohli na Slavii něco uhrát?

Určitě. Říkal jsem si, že pokud to udržíme do poločasu, šance tam je. Bohužel my ty poslední tři čtyři minuty první půle mohli dostat tři góly. Jeden nám tam bohužel spadl, a jak se ukázalo, to rozhodlo.

Slavia třetí gól dala po přetaženém centru. Podobný jste předtím poslal i vy Stráskému, jenže z toho gól nebyl. Mrzelo vás to?

Byla to škoda. Jak mi Stráďa říkal, chyběl mu jen kousíček. Pár centimetrů.

Taky vám za ten centr zatleskal…

To je hezké, ale nic si za to nekoupím…

Zdálo se, že vy osobně máte do hry velkou chuť?

Já s Teplicemi nedostal ani minutu šanci, což mě hodně mrzelo. Byl jsem tudíž moc rád, že už konečně můžu hrát. Překvapilo mě, že jdu od začátku, k tomu mi ale asi pomohlo zranění Meszároše. Byl jsem za to ale strašně rád, navíc to bylo na Slavii a tam si zahrát je neskutečná motivace. Chtěl jsem něco předvést, bohužel jsme ale prohráli.

Gól jste dal po individuální akci, kdy jste obešel dva hráče Slavie. Byl to záměr, nebo trošku náhoda?

Já si to hodil kolem Lafranceho, narazil jsem do něj, ale pořád jsem chtěl jít po míči. Přiběhl tam ještě Grajciar a chtěl si míč dát do lajny, s tím ale já počítal, dal tam jenom nárt a naštěstí se to odrazilo přede mne. I chybička gólmana mi pomohla, to se ale stává.

Když jste po hodině hry střídal, moc se vám ze hřiště nechtělo…

Já si říkal, když tam jde Hudson, že by mohl utect a nahrát mi na druhý gól. Pak jsem viděl na tabuli moje číslo, to mě zklamalo. Ale je to věc trenéra, on určitě dobře věděl, co dělá.

V neděli máte doma Liberec. Přidáte k dobré hře i výhru?

Musíme makat stejně jako na Slavii, jen se musíme vyvarovat těch chyb. Myslím, že bychom to mohli zvládnout. Hrajeme doma, navíc Liberec nemá extra formu. Je to jen na nás, musíme hrát jako tým.

Vyhovuje vám víc hra na dva anebo na jednoho útočníka?

Já to nějak neřeším. Když jsem byl v Čáslavi, taky jsme to střídali. Dva, tři či jeden, to je úplně jedno. Na hřišti si musíme vyhovět. Navíc teď se Mesi uzdravil a trénuje, takže trenér jistě má plnou hlavu nějakých možností. Uvidíme, jak to připraví.

Věříte, že ukáže opět na vás? A že dáte zase gól?

Ve středu jsem ani netrénoval, měl jsem střep v noze. Na podzim jsme ale v Liberci prohrávali už v půli 3:0, tak bychom jim to chtěli oplatit.