A další dva měsíce nato proti střížkovské Bohemce v Praze už dal i svůj premiérový prvoligový gól.

V útoku Dynama pravidelně nastupoval i v minulé sezoně, nicméně v jejím závěru už se na hřišti neobjevil. Také v začátku letní přípravy měl individuální tréninkový plán a chyběl i v sestavě pro přípravná utkání.

Až minulou neděli v Linci proti rumunskému Galati na poslední půlhodinu přišel na hřiště a před týdnem proti třetiligové juniorce na Složišti už nastoupil v základu.

Zdálo se, že máte do fotbalu velkou chuť?

To je pravda, já už se na hřiště hrozně moc těšil. Moc mi fotbal chyběl a to zranění mě strašně mrzelo. Nejen kvůli tomu, že jsem poslední zápasy v lize nestihl, ale i kvůli té přípravě, kterou jsem naplno začal pozdě. Myslím si ale, že jsem docela dost zamakal a hodně věcí dohnal.

Proti Galati jste šel až v závěru zápasu, stihl jste něco na hřišti ještě udělat?

Byl to po delší době zase můj první zápas a já byl dost nervózní. Taky jsem ještě nechtěl to koleno do soubojů dávat naplno. Hodně jsem se snažil a udělal tam i pár zbytečných faulů. To ale přičítám tomu, jak jsem se hrozně moc na hřiště těšil.

Prý jste mohl po přihrávce Jasanského dát i gól?

Od Jasiho jsme dostal krásný centr, ale já tu hlavu bohužel neproměnil. Moc mě to mrzelo, mohli jsme uhrát aspoň remízu. Ale koleno drželo a tomu jsem byl rád.

Co vůbec jste s kolenem měl?

Dělali mi artroskopii kolena, měl jsem tam nějaký kousek menisku uštíplý. Zatím to drží, takže musím panu doktoru Scheichlovi poděkovat, odvedl výbornou práci.

V úvodu letní přípravy jste měl individuální plán. Jaké to bylo?

Měl jsem speciální přípravu, chodil na rehabilitace a vše konzultoval s masérem Láďou Adamem a hlavně naším fyzioterapeutem Tomášem Skrbkem, který mi na soustředění ve Frymburku, kde jsem s přípravou začínal, ukázal nějaké cviky a každý den se mnou taky cvičil. Hodně mi pomohl.

V této době už trénujete s mužstvem naplno?

Ano,od začátku července už dělám všechno, co ostatní.

A noha drží?

Musím to zaklepat, drží. Ze začátku to sem tam zabolelo, ale teď už je to dobré.

Ani při osobních soubojích se třeba jen podvědomě nedržíte trošku zpátky?

Ne, nic takového. Jávždycky byl takový ten typ fotbalisty, co do všeho jde jako blázen. I trenér mi říkal, ať zpočátku se trošku hlídám. Já ale na to koleno už vůbec nemyslím, to při zápase ostatně ani nejde, tam musíte jít do všeho naplno. Kdybych se měl bát, nemohl bych jít hrát zápas.

Proti Galati jste svou šanci nevyužil, zato proti juniorce jste hned v úvodu dal docela pěkný gól. Byť to bylo jen v tréninkovém utkání, potěší to?

Mě těší každý gól, který dám. Vstřelit gól, to já beru jako jednu z nejhezčích věcí na světě. Ať je to při tréninkovém zápase. I do něj musíte dát všechno, abyste ukázal trenérovi, že chcete hrát a že na to máte. Já teď musím makat dvakrát víc než všichni, protože jsem nezačal přípravu stejně jako ostatní. Nemám natrénováno, co oni, takže to musím dohnat sám.

Ve středu hrajete se Strakonicemi poslední zápas před startem ligy. Půjdete i na Strakonice se snahou ukázat trenérovi, že na to máte?

Samozřejmě, ale záleží na trenérovi, jak to postaví. Už asi bude pilovat sestavu na Liberec. Ať se ale na hřiště dostanu na půl hodiny nebo na pět minut, musím tam nechat všechno. Chci se dostat zpátky do formy a zase začít dávat góly.

Připouštíte si, že byste v lize zpočátku chodil až jako střídající hráč?

To je věc trenéra, nikoho jiného. Ale docela bych pochopil, kdybych třeba začal jen jako střídající hráč. Jak říkám, začal jsem naplno trénovat později než ostatní, takže bych se nemohl zlobit, kdyby mě trenér nedal do základu. Ale je to na něm, uvidíme. Já rozhodně udělám všechno pro to, abych v základu byl.

Do ligy zbývají jen hodiny, těšíte se?

Já v lize poslední zápasy nehrál, takže tím víc se na ni těším. Doufám, že nám lidi pomůžou. Sice moc nechodili, což nás mrzí, ale já věřím, že chodit budou. Liga, to je bomba. Pro nás, i pro fanoušky. Musíme makat od začátku a pořád jet naplno. Ne jako loni, kdy nám začátek vyšel, ale pak už se nám tak nedařilo.

Nemáte obavy z těžkého losu?

Já na tohle vůbec nekoukám. Je jedno, jestli ta silná mužstva máme na začátku, nebo až na konci. Stejně na ně v lize narazíme. Každý zápas se musí makat pořád naplno, od první až do poslední minuty. V neděli máme Liberec, jen ten nás teď zajímá!