Jenže získali pouze dva.

„Chtěli jsme šest bodů, ale máme jen dva, já jsem přesto obrovsky hrdý, jak potom, co jsme hráli v deseti, jsme to zvládli. Myslím, že tento zápas nás může jen posunout a že postup na Euro vyválčíme,“ říkal bezprostředně po bezgólové remíze s Dánskem na Střeleckém ostrově kapitán týmu Václav Sejk.

Dánsko v Č. Budějovicích potvrdilo svou sílu, kdyby ale nešli Češi už ve 38. minutě do deseti, třeba by vytoužené tři body získali. „Já si nemyslím, že Matěj chtěl penaltu, řekl bych, že spíš podklouzl. Rozhodčí to bohužel viděl jinak,“ komentoval Václav Sejk červenou kartu, kterou Jurásek dostal poté, co rozhodčí jeho pád v dánském velkém vápně posoudil za nahraný.

„Vyloučení úplně změnilo ráz zápasu, o body jsme přišli v obou utkáních svou vlastní hloupostí,“ zmínil trenér Jan Suchopárek i gól, jímž v minulém duelu dal Wales v nastavení na 1:1. „Proti Dánsku jsme předvedli dobrý kolektivní výkon a výbornou defenzivní činnost, včetně střídajících hráčů,“ chválil kouč své svěřence.

Další zápas Češi v kvalifikaci sehrají v březnu s Islandem, zbylé čtyři odehrají na podzim. Až pak se uvidí, jakou cenu budou ty dva „budějovické“ body mít.

„Když ve zbylých utkáních získáme patnáct bodů, tak postoupíme. Ať z prvního, či druhého místa,“ má jasno kapitán týmu Václav Sejk…