Současný kouč Sokola Kamenný Újezd Vojtěch Brozman vedl v minulosti oba stříbrné týmy minulé sezony. Jak na ně vzpomíná, kterému dává větší naděje na postup, komu více přeje v nové sezoně úspěch?

Zatipujte si. Dočká se Týn či tým Čtyř Dvorů postupu?

Víc věřím Týnu než Čtyráku, protože si myslím, že za poslední rok a půl tým konsolidoval, a co vím, nikdo neodešel. Znovu bude hrát na špic. Samozřejmě vysokoškoláci dělají neplechu, ale než začne v říjnu škola, budou trénovat pohromadě a mužstvo z toho bude profitovat.

Čtyřem Dvorům tolik nevěříte?

Mají úžasnou základnu, mladé kluky, ale myslím, že minulý rok Čtyrák odehrál trochu nad své možnosti. Loni v letní přípravě jsme jej porazili 5:0, proto pro mne bylo obrovské překvapení, jak celý rok zvládl! Ale takovou sezonu nezopakuje, bude hrát do pátého místa, týmy jako Lokotka skončí před ním. To je můj názor.

Souhlasíte, že SK Čtyři Dvory má v českobudějovické skupině B těžší výchozí pozici než Týn?

To v každém případě, za tím si stojím! Každý zápas bude derby. Třeba Hrdějovice posílily, každý se to bude snažit Čtyráku znepříjemnit.

V obou klubech jste působil jako hlavní trenér. Přiznáte, komu budete držet palce víc?

V Týně jsem toho prožil kousek víc, ale že by mi byl bližší, to nemohu říct. V obou klubech jsem se rozešel v přátelském duchu, takže kdykoli se střetnu s funkcionáři nebo hráči někde kolem hřiště, anebo se potkáme ve městě, srdečně spolu komunikujeme. Není mezi námi žádný problém. Držím jim palec, ať skončí v soutěži co nejvýše. A kdyby oba týmy postoupily, tak bych se velice rád přišel podívat na jejich derby v krajském přeboru!