ČESKOBUDĚJOVICKO -Hned ve dvou utkáních prvního kola nového ročníku KP se proti sobě postaví mužstva z okresu České Budějovice. Roudné přivítá Bavorovice a Týn nad Vltavou se představí v derby na stadionu Olešníku. Na Hlubokou čeká v úvodním zápase sezony duel v Čížové na Táborsku.


Připravili jsme pro vás aktuální informace ze všech pěti klubů, které jsme doplnili soupiskami mužstev pro podzimní část KP.

Malše Roudné

Předseda Libor Šolc:
„Zatím jsme spokojení, vyhýbají se nám vážnější zranění, mužstvu se dařilo i v přípravných zápasech. Velkou posilou je pro nás brankář Daniel Kerl, který se vrátil z Rakouska. Z dorostu SKP ČB přišli Volek a Beran a z dorostu Dynama jsme získali Prázdného, Jabůrka a Vláska. Z Lomnice k nám přišel Václav Nohava. Žádný hráč, jehož mateřským oddílem je Malše Roudné, nás po sezoně neopustil. V jednání ještě je příchod českokrumlovského Jana Peťuleho.“


Trenér Václav Domin:
„Připravujeme hráče na to, že tahle sezona nebude žádnou procházkou krajským přeborem. Soupeři na sestupující tým z vyšší soutěže pohlížejí jinak, chtějí se proti němu vytáhnout. Rádi bychom hráli nahoře, ale víme, že KP je kvalitní soutěž, o postup klidně může hrát devět nebo deset manšaftů. O divizi budou i letos zřejmě hrát mužstva, která byla nahoře i loni, s tím se musí počítat. Nováčky neznáme, jsou nevyzpytatelní, musíme si na ně dát pozor.“


Kádr pro podzim 2007

Brankáři: Erhart, Kerl, Wolek. Obránci: Gondek, Kadlec, Novák, Prázdný, Ryneš, Střapáč. Záložníci: Beran, Jabůrek, Pintér, Raab, Šolc, Vlásek. Útočníci: Csavoj, Nohava, Šafránek. V jednání: Peťule. Trenéři: Václav Domin, asistenti František Mertl, Jiří Filouš a trenér brankářů Miroslav Vaňata.

TJ Hluboká nad Vltavou


Předseda Viktor Lavička:„Kádr během letních přípravných utkání nebyl zdaleka kompletní, hráči se prostřídávali na dovolených, ale naše hra a výsledky nebyly vůbec špatné. Současný mančaft je obrovským příslibem do budoucna, pokud tedy zůstane pohromadě. Navíc nyní u nás máme mnoho hlubockých fotbalistů, což v minulých letech nebylo tak úplně zvykem.
Jediným hráčem, jenž od nás po sezoně odešel, je Vadim Rys, jehož jsme pustili na hostování do Rakouska. Přišli Mareš ze Čtyř Dvorů a mladý Hrdý z českobudějovického SKP. Na turnajích si přivodili drobná zranění Dušan Vácha a Jan Černín, věříme, že budou před prvním mistrovským zápasem fit. Po operaci křížového vazu je Zbyněk Stráský, bude záležet na vyjádření lékařů v září.
První dva zápasy hrajeme venku – v Čížové a v Kaplici. Na vstupu do soutěže bude velice záležet, půjde o to, jestli si manšaft začne věřit.“


Kádr pro podzim 2007
Brankáři: Krauskopf, Matoušek. Obránci: Černín, Jandera, Kuta (i záložník), Lavička, Požárek, Vácha. Záložníci: Hrdý, Jankovský, Jonáš, Mašek, Povišer, Štabrňák. Útočníci: Dudek, Klíma, Lang, Sedlický.
Trenéři: Miroslav Mičan, asistent Miroslav Váca.

FK Olympia Týn nad Vltavou


Předseda Karel Jiříček a jednatel Martin Bezpalec:„V přípravných utkáních se nám dařilo velmi dobře, ale výsledky rozhodně nepřeceňujeme, protože v mnoha případech soupeři nastoupili v kombinované sestavě. Trenér Vladimír Suchan, kterého jsme do funkce jmenovali letos v červnu, má plnou důvěru vedení, jeho asistentem je Zdeněk Hrdina.
Prodloužili jsme hostování bechyňskému Šonkovi a Kubíčkovi z Březnice. Do mužstva jsme zabudovali dorostence Bočka, Kličku a Jaroslava Broma. Odešli Tomka na hostování do Hrdějovic a také na hostování Koutský do Kaplice.
Velkým oslabením je pro nás odchod Vladimíra Dobala. Chtěli jsme jej udržet ještě pro podzimní část soutěže, ale nakonec jsme v úterý na výboru rozhodli, že jej uvolníme.
Jsme rádi, že první utkání hrajeme venku, je tam na nás menší tlak. Na derby v Olešníku se velice těšíme, s naším extrenérem Vladimírem Švecem, jenž nyní koučuje právě sousední Olešník, máme stále nadstandardní vztahy. Doufáme v dobrý vstup do soutěže, věříme v klidný střed tabulky.“


Kádr pro podzim 2007
Brankáři: R. Spěvák, Švejda. Obránci: Blüml, Boček, Bouda, Pomije, Šonka, Vornay. Záložníci: Brom, Hrdina, Klička, Meidl, D. Spěvák. Útočníci: Buriánek, Kubíček, Maruška, Vařil. Trenéři: Vladimír Suchan, asistent Zdeněk Hrdina.

ZD Olešník


Předseda František Bartuška:
„Letos jsme začali s letní přípravou podstatně dříve než v minulých pěti letech, kdy jsme hráli I.A třídu. Brzký začátek KP se nám příliš nezamlouvá, protože hráči mají rodiny a děti, chtěli by s nimi jet v létě na dovolenou.
Přes léto jsme rozšířili kádr natolik, aby byl dostatečně široký pro účinkování v KP. Přišel Mácha z Dačic a dívčický Nýdl. Prodlouženo bylo hostování hlubockému Radku Váchovi, který za náš tým hrál již na jaře. V průběhu tohoto týdne jsme dotahovali přestup Bauera ze Čtyř Dvorů. Nově příchozím hráčům je osmnáct devatenáct let, vidíme v nich velký potenciál, jsou schopni se rychle do kádru prosadit.
Při prvním utkání proti Týnu nad Vltavou, jež bude vlastně jakýmsi derby, očekáváme plný stadion. Na vstupu do sezony velice záleží, chceme uspět, a také bychom rádi, aby se lidem naše hra líbila.“


Kádr pro podzim 2007
Brankáři: M. Dvořák, V. Dvořák, Kotrba. Obránci: Bauer, Mácha, Rys, Švec, Vácha, Zrun. Záložníci: Bartuška, Hanousek, Hezoučký, Maršán, Nýdl. Útočníci: Jílek, A. Pícha, J. Pícha, Turek.
Trenér: Vladimír švec.

FC Mariner Bavorovice


Prezident klubu a trenér Karel Franěk:„S letní přípravou jsme začali 10. července a celou jsme ji absolvovali v domácím prostředí. Absolvovali jsme turnaje ve Veselí a Dívčicích, pokaždé v kombinované sestavě, protože se hráči prostřídávali na dovolených.
Každou řadu posílil jeden hráč, tím pádem se v mužstvu zvýšila konkurence. S novými tvářemi jsem spokojen, v přípravných utkáních se ukázaly v dobrém světle.
„Na vstupu do soutěže bude hodně záležet, musíme uhrát nějaké body. Obhájit sedmé místo z loňské sezony by bylo fajn.“


Spolumajitel klubu Jiří Smejkal:
„Sportovní cíle jsme zatím oficiálně neurčovali, ale rozhodně chceme hrát pěkný fotbal, který by se lidem líbil. Také bychom rádi alespoň obhájili loňské sedmé místo.“


Kádr pro podzim 2007
Brankáři: Smejkal, Vrábek. Obránci: Anton, Bittner, Čondl, Hadač, Klíma, Trnka, Třeštík. Záložníci: Martiš, Szabó, Štojdl. Útočníci: Fojtík, Melichar, Vokurka. Trenéři: Karel Franěk, asistent Norbert Král.