Zatímco vloni se z tohoto triumfu radoval českobudějovický FC 30, letos tento primát získal pro změnu písecký celek Palma.

V písecké obloukové hale nastoupily týmy Palma Písek a Absolutteam ČB oslabeny o několik svých opor. I tak byla konfrontace obou soupeřů důstojnou tečkou za letošní futsalovou sezonou na jihu Čech.

Domácí Palma se ujala rychle vedení po střele Nováčka, která se odrazila od tyče a brankářových zad do sítě. Silně omlazený soupeř kontroval vyrovnávací brankou Blechy.

Rozuzlení přišlo hned na začátku druhého poločasu, kdy nejprve hostující Novotný neproměnil penaltu a Písečtí trestali za dvě minuty nato opět střelecky disponovaným Nováčkem. Absolut měl až do konce územní převahu, nejblíže k vyrovnání měl po Slípkově ráně do brankové konstrukce, ale stav se již nezměnil.

Palma Písek – Absolutteam ČB 2:1 (1:1), branky: 4. a 30. Nováček – 14. Blecha. Rozhodčí: Kaštánek, Haviár. ŽK 1:2 (Zach – Nevosad, Slípka), 20 diváků.

Palma: Řeřicha – Nováček, Picka, Zach, Procházka, Hanus.

Absolut: Kroupa – Slípka, Pirnos, Wejskrab, Nevosad, Boček, Blecha, Novotný.