Alespoň tak fotbalisté Dynama před nedělním ligovým zápasem s Bohemians 1905 hovořili.

Jenže zůstalo jen u slov, výsledek i hra Dynama byly pro fanoušky týmu velkým zklamáním. „Žádná sláva to skutečně nebyla,“ s trpkostí konstatoval i trenér Pavel Tobiáš. „Je zřejmě, že po výsledkové krizi, jsme se, jak už to bývá, dostali i do krize herní.“

„Určité náznaky bojovnosti v naší hře byly, jenže dle mého soudu všichni hráči do toho nedali maximum a naše hra podle toho toho také vypadala. Byli jsme zcela bezzubí, za celý zápas jsme domácí branku prakticky neohrozili a nechali se porazit od průměrného soupeře,“ nehledal trenér Tobiáš žádné výmluvy.

V první půli se ještě zdálo, že se Dynamu podaří důslednou defenzívou snahu Bohemky eliminovat, jenže po Škodově výstavní trefě se tyto záměry sesypaly jako domeček z karet. Do hry sice Tobiáš ihned poslal Ondráška a Hudsona, tudíž ofenzivní hráče, domácí už ale měli otěže hry pevně ve svých rukou. „Ondráška, jenž hrál poslední zápasy v pohodě, jsme bohužel dát od začátku nemohli, po zranění ještě nebyl úplně fit,“ litoval kouč.

S výkonem hráčů, kteří mají za úkol hrát směrem dopředu, byl trenér Dynama krajně nespokojen. „Dali do toho málo vůle, málo odvahy,“ zlobil se. „Právě v situaci, kdy je nepohoda, by se ti hráči, na které klub spoléhá, měli stát tahouny mužstva. Jenže ani oni nesplňují očekávání a nedávají do toho určitě tolik, kolik by měli,“ vraštil čelo Tobiáš.

Kritika se ale netýká kapitána týmu Davida Horejše, jenž šel do hry po dlouhém pobytu na marodce. „Ačkoli má tréninkový výpadek, zápas zvládl, celé utkání poctivě bojoval a burcoval mužstvo. Zamyslet se musíme nad tím, proč hráči, kteří na rozdíl od něj mají natrénováno, do hry to maxi〜mum nedali,“ mračil se.

Bojovný výkon odvedl podle něj i Tomáš Stráský. „Bohužel do ofenzívy byl ze záložní řady sám, nikdo ze tří jeho kolegů mu nepomohl. Tomáš to odbojoval, odehrál celý zápas, což po jeho zranění a následné dlouhé pauze je pozitivní. Nehrál špatně a navíc jsem přesvědčen, že jeho výkony ještě půjdou výrazně nahoru.“

Zkušený trenér cestu z krize zná: „Ze situace, do které jsme se dostali, se můžeme stejně jako loni vyhrabat jedině tvrdou a poctivou prací. Musíme prostě začít bodovat a pro tuto chvíli zapomenout na nějaký superfotbal. Teď musíme hrát účelně a dávat do každého zápasu srdce. Bez toho se prostě liga hrát nedá. A já si bohužel myslím, že my do toho dáváme málo,“ hněval se.

Na žádné zázraky nelze spoléhat. „Všichni musíme začít u sebe. Hráči, ale i my. Všichni musíme dělat ne na sto, ale na sto dvacet procent! Každý zápas pro nás teď začíná mít existenční nádech,“ připustil.

Ačkoli tlak na svou osobu ze strany vedení klubu necítí, ví, že situace je hodně vážná. „Já se snažím dělat svou práci na sto procent, jak jsem byl vždy zvyklý. Svému podílu odpovědnosti se nevyhýbám, jsem ale stále přesvědčen, že mužstvo, které tady před měsícem sehrálo vynikající zápas proti Jablonci a které tu válcovalo Slavii, má svou sílu. Je to v hlavách hráčů, a přestože já se o ligu nebojím, je třeba, aby už teď se Slováckem mužstvo tu sílu prokázalo. I když se třeba nebude dařit, je třeba to ubojovat, jít na krev, do bolesti,“ apeloval na své svěřence.

Za trenérem stojí i vedení klubu. „O jeho odvolání vůbec neuvažujeme,“ ujistil generální manažer Jiří Kotrba.

Bohužel se nepovedlo zamezit termínové kolizi: Dynamo – Slovácko i Mountfield – Brno je v neděli od 17.00… „Slovácko nedalo souhlas k posunu na třetí hodinu,“ potvrdil technický manažer Dynama Milan Čadek, dle nějž přitom další oddíly námitky vůči tomu, aby při kolizi s hokejem byly začátky na jihu Čech už v 15.00, nemají. „Souhlas Kladna, Plzně, Boleslavi i Střížkova mám v ruce,“ dodal Čadek