V pohárových utkáních ve Vlašimi a tuto středu i v Králově Dvoře ale mezi tyčemi stál odchovanec strakonické brankářské školy, který v obou zápasech udržel čisté konto.

V Králově Dvoře jste dle trenéra Jiřího Lercha byli lepším mužstvem a vyhráli jste 2:0, přesto jste si prý hlavně v úvodu na nedostatek práce nemohl stěžovat?

Pohárové zápasy na hřištích mužstev z nižších soutěží jsou vždy o tom, dát rychle první gól. Což se ná bohužel nepovedlo, i když šance jsme si vytvářeli. Buď ale kluci netrefili bránu, anebo jim to překazili domácí beci. Královák měl ze začátku taky dvě možnosti. Nejdřív jsem chytal jednu docela nepříjemnou střelu asi z dvaceti metrů a potom Sváťa, tedy Honza Svátek, co u nás taky hrával, se dostal za naše beky a byl sám přede mnou, naštěstí jsem se k němu dostal docela blízko a trefil mě do nohy. Pak už jsme to vzadu, řekl bych, zvládli dobře a do ničeho je nepustili.

Dříve jste pomáhal ve třetí lize juniorce, zatímco teď jste až na pohár s Vlašimí nechytal ani za Strakonice. Byl jste tudíž rád, že vás v Králově Dvoře trenér Lerch poslal do brány?

Určitě, že mě to těšilo. Trenér mi říkal, že mě do Strakonic posílat nebude, tam jezdí Lišák (Zdeněk Liška – pozn.). Byl jsem tudíž rád, že jsem si zachytal, že jsem nedostal gól a že jsme postoupili. Můžeme se těšit na další kolo, kdy v osmifinále, které už se hraje na dva zápasy, máme Žižkov. To ale je ještě daleko, teď je pro nás prvořadá liga.

Liga je hlavní, jenže v ní se vám zatím vůbec nedaří. S tím, že byste po pěti kolech nemuseli mít ani bod, jste jistě před vstupem do sezony asi nepočítali?

Pochopitelně, že to nikoho z nás vůbec nenapadlo. Určitě jsme si to všichni představovali jinak. Bohužel situace je taková, jaká je, a my se z toho musíme co nejdřív dostat. Všichni musíme zabrat, každý z nás musí začít sám u sebe. Každý ví, o co příští neděli doma s Baníkem hrajeme, oč nám jde.

Mohl by vám psychicky pomoci i postup v poháru? Jak se třeba Slavia přesvědčila, až taková samozřejmost to není…

Jistě, pohárová utkání tak snadná nejsou. Králův Dvůr hraje třetí ligu, má ale v mužstvu i hodně zkušené hráče. Je tam Sabou, který dlouho hrál ligu, Honza Svátek, Kratochvíl. Jednoduché jsme to neměli, ale postoupili jsme, a zaslouženě, tak nám to snad psychicky pomůže.

Po porážce s Jabloncem se trenér Kotrba rozhodl vrátit na svůj post generálního manažera a klub nového trenéra hledá. Co na to říká kabina? Bavíte se o tom?

Samozřejmě, že to sledujeme a mluvíme o tom, teď jsme se ale soustředili jen na pohár v Králově Dvoře, kde jsme z každou cenu chtěli uspět. Dění kolem trenéra ale vnímáme a čekáme s napětím, jak to dopadne. Jsme tu ale od toho, abychom hráli fotbal. Ať už bude trénovat kdokoli, my se musíme soustředit sami na sebe, na své výkony a musíme se soustředit na nejbližší zápas s Baníkem.

A co vy osobně? Myslíte, že byste proti Baníku mohl nastoupit? Byť Pavel Kučera za góly nemohl, sedmnáct gólů v pěti zápasech je hodně…

Každý chce hrát, v mém případě chytat. Uvidíme, jak to trenér postaví. Určitě bych byl hrozně rád, kdybych se do branky dostal, je to ale věc trenéra.