Poslední dvě sezony pro vás skončily oceněním pro nejlepšího střelce okresního přeboru. V čem byly jiné?
Loni mě víceméně v přeboru ještě nikdo neznal, takže to bylo jednodušší. Letos, už když jsem přijížděl, každý si dával pozor, o to jsem to měl těžší. Ale celkově, myslím, si byly obě sezony dost podobné.


O něco horší, nebo naopak lepší?
Spíš trochu horší, protože před posledním kolem jsme ještě neměli jistou záchranu v soutěži. Měli jsme trochu problémy s kádrem, protože v zimě nám někteří hráči odešli. Zpočátku to vypadalo dobře, po třech nebo čtyřech kolech jsme byli první, ale přišla zranění, červené karty, a to se v soutěži hned projeví.


Není dvacet čtyři náhodou vaše oblíbené číslo?
Asi mám takovou osobní normu, kolik gólů nastřílet . . . Loni jsem na dvacet čtyři branek potřeboval o dva zápasy méně, takže to bylo lepší.
Dva roky po sobě jste překročil metu dvaceti branek. Nabízí se otázka, jestli okresní přebor není soutěž pod vaši úroveň.


Neřekl bych, že je pod moji úroveň, to určitě ne. Myslím si, že na vyšší soutěž bych možná měl, ale nejdřív mě musí někdo chtít! A za druhé, u mne je časový problém, protože pracuji v Praze. Dělám v televizi na směny, proto nemám moc čas na trénování. V Sedleci kolikrát kvůli mně překládají zápas.


Oddělení public relations v hokejové Spartě jste vyměnil za práci na Nově. Jak k tomu došlo?
Úplně náhodou. Když Nova na Spartě natáčela rozhovor, mezi řečí jsem se optal reportéra, jestli neví o volném místě. Odpověděl, že zrovna někoho hledají – a já vyhrál konkurs. Vždy jsem tíhl k novinařině, navíc jde o sport, to mi vyhovuje.


Pracujete i v terénu, nebo připravujete z agentur zprávy do Sportovních novin?
Máme na starost Prahu a okolí. A pak samozřejmě agentury. Dost často jsem v televizi slyšet, jak namlouvám reportáže. A po Praze točíme rozhovory, třeba když někdo přiletí, a tak dále . . .


Je šance, že vás uvidíme na obrazovce?
Pořád jsem reportér – junior. Občas mám živé vstupy, z hokeje jsem už dva dělal. A třeba při fotbalových kvalifikacích budu dělat reportéra. Teď jsem zrovna na řadě.


Sporťáci na Nově neměli moc dobrou pověst. Vnímáte to?
Je to pravda. Za minulého vedení to určitě bylo jiné než teď, kdy je šéfem sportovní redakce Dušan Mendel, jenž dřív sám komentoval. Redakci hodně obměnil, jsou v ní mladí lidé. Nova dnes dělá akorát Formuli 1, podle mne velice kvalitně, a ještě fotbalové kvalifikace, které, když je komentují Otava s Radotínským, mají taky slušnou úroveň.


Někdy určitý despekt cítím. Když vyjedu ven, občas si nějakou hlášku vyslechnu, ale opravdu si myslím, že se sport na Nově zlepšuje. Samozřejmě, těžko konkurovat České televizi, kde je, já nevím, na všechno dvě stě lidí, zatímco u nás jenom deset. To je velký nepoměr!


Pochlubíte se trofejí svým kolegům ve sportovní redakci?
Jasně. Někdy si z nich dělám legraci. Když vyjde nějaký článek, říkám jim: Podívejte se, jakého máte mezi sebou sportovně zdatného člověka! Myslím to z legrace. Dost jsme omladili a ostatní redaktoři na tom fotbalově také nejsou špatně.