V minulém týdnu se tento sváteční střelec radoval hned ze dvou vstřelených branek. Ve středu se v přípravě podílel na vítězství nad rakouským Weidhofenem, v sobotu pak v prvním kole KP korigoval v Čížové na 1:3, prohře svého týmu však nezabránil (2:3).


Čím to, že vy – jednou obránce, podruhé záložník – jste se najednou tak rozstřílel?
(usmívá se) Opravdu nevím. Prostě to tam najenou padá. Asi přišla nějaká forma.


Co předcházelo oběma vašim brankám?
V zápase s Weidhofenem spadnul po rohu míč ke mně, já jsem se s ním otočil a levačkou jej umístil k tyči. Nebyla to nějaká velká rána, ale cíl zasáhla. Proti Čížové jsme prohrávali už 0:3, když v 66. minutě zatáhnul Míra Klíma balon do vápna, přihrál mi a já jsem zamířil opět k tyči.


Co chybělo vašemu mužstvu, abyste na hřišti Sokola Čížová získali alespoň bod?
Asi více štěstí a klidu při zakončení. Naši útočníci byli soupeřem dobře pokryti, a když už se dostali do nějaké šance, neproměnili ji. Navíc jsme dohrávali o devíti hráčích, ke konci docházely síly. Dotáhnout se na 3:3 jsme ale mohli. Musíme nějaké body uhrát jinde, třeba v neděli v Kaplici.


Prodloužíte tam vaši střeleckou sérii?

Opravdu nevím. Ale je absolutně jedno, kdo z týmu tu branku vstřelí, hlavně, abychom tam uspěli.


Překvapilo vás, že Kaplice, jeden ze spolufavoritů KP, na úvod „pouze“ remizovala v Českém Krumlově?

Abych řekl pravdu, tak ani ne. Krumlov jsem viděl hrát v letní přípravě proti Prachaticím a hrál velice dobře, protože vydatně posíli.“


Sledujete svého bývalého spoluhráče z mládežnických týmů Dynama Tomáše Stráského?

Určitě a moc mu to přeji. To, že se dostal do áčka Dynama, je obrovský úspěch. Tomáš je stejně starý jako já, věřím, že se v budoucnu prosadí ještě více.


O vás je známo, že vám nedělá protíže měnit posty a že jste přibližně stejně schopný obránce i středopolař. Kde se vám hraje nejlépe?

Kdybych měl uvést svůj vyloženě nejoblíbenější post, pak by to asi byl střední záložník. Ale jinak mi nedělá problém hrát na místě, na které mě postaví trenér. Na Hluboké je mi fajn, je to ideální místo pro fotbal.