V Plzni se od 20.15 hodin před kamerami televizního kanálu Nova Sport budějovičtí fotbalisté střetnou s domácí Viktorií, která vévodí celému ligovému pelotonu.

„Plzeň své kvality potvrdila před týdnem i v přímém souboji o čelo tabulky se Spartou, kterou porazila 1:0,“ uznává sílu pátečního soupeře svého týmu trenér Jaroslav Šilhavý a dodává: „Plzeň je v současnosti u nás určitě nejlepší, a to jak dle tabulky, tak dle předváděné hry. Jsou nahoře, věří si. Není pochyb, že v pátečním zápase s námi jsou favority.“

Na to, že po výhře se Spartou by plzeňští fotbalisté mohli v přílišné euforii utkání s Dynamem podcenit, Šilhavý nespoléhá. „Podvědomě by si sice někteří hráči Viktorky říci mohli, že když zvládli Spartu, nějaké Budějovice smáznou, ale Pavel Vrba si své svěřence jistě pohlídá,“ míní Šilhavý.

Výhodou by spíš mělo být to, že Plzeň má vykartované Petrželu a Horvátha. „Plzeň je silná, a s Pavlem Horváthem je ještě silnější,“ souhlasí Šilhavý.

Ten bude postrádat Otepku, jenž má čtyři žluté karty, na marodce je Šíma. Šanci možná tudíž dostane Benát. „Proti Bohemce sice nedal penaltu, hrál ale dobře,“ přikyvuje trenér Dynama, sestavu se ale teprve chystal mužstvu oznámit.

Do Plzně vyrazí Dynamo až v pátek. „I bod by byl obrovským překvapením, kůži zadarmo ale nedáme,“ ujišťuje Šilhavý.

Pomohl by rychlý gól, přál si RajtoralLepší dárek obránce Viktorie Plzeň František Rajtoral k pětadvacátým narozeninám ani nemohl dostat. Slavil je v den zápasu se Spartou a jeho tým největšího rivala v boji o titul porazil 1:0.

Jenže zápas proti Spartě už je minulostí a v pátek večer už plzeňskou Viktorii čekal souboj o další body s fotbalisty Dynama Č. Budějovice. Světlovlasý zadák Plzně hosty z jihu Čech nijak nepodceňoval. „Budějovice mají propracovanou defenzivu, ale nám by hodně pomohl rychlý první gól, soupeře bychom donutili otevřít hru,“ přál si.

Budějovice nebudou zdaleka v Plzni útočit jako Sparta, čeká vás proto jako obránce méně práce?

To si nemyslím. Vytížení určitě budeme, bude pro nás větší prostor k útočení. Musíme být ostražití, soupeř bude čekat na každou naši chybu, aby ji potrestal z brejků.

Už jste vstřelil v lize Českým Budějovicím gól?

Dokonce dva. Bylo to ještě v době mého působení v Baníku, v sezoně 2006/07 jsme hráli na jihu Čech 2:2 a já vstřelil oba góly. Byly to moje první branky v lize v ostravském dresu. Bral bych, kdyby se to povedlo i tentokrát.