Na hřištích se kromě loňských účastníků představí také nováčci. Jedním z nich jsou i hráči z bechyňské společnosti Laufen CZ s. r. o. „Mělo by to být pro nás pro všechny určité odlehčení, relax a forma teambuildingu,“ říká Josef Skalák, který ve společnosti Laufen CZ pracuje již dvacet let.

Kolik máte ve svém týmu hráčů, kteří hrají fotbal? Na jaké úrovni?
V prvním kole, kdy jsme zjišťovali, kdo by měl zájem, se nám přihlásilo 20 fotbalistů, často také exfotbalistů. Věkově složeno od 25 do 55 let. Úroveň a fotbalové kvality budeme teprve testovat, ale podle předběžných informací máme v týmu hráče, kteří hrají většinou na okresní úrovni, popřípadě na úrovni I. B třídy. Máme ale i hráče, kteří si v mládežnických kategoriích vyzkoušeli i oddíly jako jsou Spartak Soběslav, FC MAS Táborsko, Slovan Liberec, FK Teplice a dokonce jeden zkoušel i Spartu Praha. Ale skutečná kvalita se ukáže až na zeleném trávníku.

Budete mít na místě i fanoušky, rodinu, kolegy?
Celá akce bude mít u nás vnitropodnikovou podporu, očekáváme i velkou podporu přímo na turnaji – jak firemní, tak i rodinnou.

Je pro vás motivace uspět, třeba i získat cenu, nebo jde spíš o zábavu a relax?
Každý chce ve sportu vyhrávat, to je myslím přirozené. Naši zaměstnanci dlouhodobě odvádějí vynikající práci, obzvláště v této komplikované „covidové“ a snad už i post „covidové“ době. Mělo by to být pro nás pro všechny určité odlehčení, určitý relax a forma teambuildingu. Třešničkou na dortu a velkou motivací je vidina možného postupu a možnost bojovat o ty nejvyšší mety.

close Zaměstnanecká liga - logo. info Zdroj: DENÍK zoom_in Zaměstnanecká liga - logo. Co s vámi může udělat publicita? Uvažovali jste o tom, že vlastně nehrajete za sebe, ale za firmu?
Fotbal je kolektivní hra, takže pokud nehrajete za oddíl nebo jiný spolek, tak hrajete za firmu. Nikdy ne za sebe. Firma nás vybaví dresy s logem LAUFEN CZ, určitě budou k dispozici nějaké reklamní panely, reklamní dárečky, a podobně. Takže odpovědnost k firmě a její reprezentace a propagace bude adekvátní. Pokud se nepletu, je to i jeden z hlavních benefitů zaměstnanecké ligy – propagace účastníků.

Jak se na účast týmu tváří vedení firmy?
Máme plnou podporu vedení naší společnosti. Firma se bude aktivně podílet – jak na vybavení hráčů, tak na propagaci celé společnosti. Hrajeme první ročník, nevíme úplně přesně, co od toho očekávat. Určitě ale nedostaneme podobné pokyny, zase tak velkou prestiž neočekáváme.

Předpokládám, že se v kolektivu o fotbale bavíte. Nejvíc o lize, cizině, nebo třeba vyrazíte i na „vesnický“ fotbal?
Ano, fotbal je velmi oblíbené téma na neformální diskuze, takže o reprezentaci, o Spartě a Slávii či mezinárodních ligách hovoříme. Na vesnické fotbaly většinou chodíme, ať už v roli stále aktivních hráčů či funkcionářů, velmi často jen v roli diváků.

Budete se nějak speciálně připravovat? Jak?
Speciální příprava určitě bude – chtěli bychom se jednou nebo dvakrát společně sejít a po fotbálku na zeleném trávníku někde v příjemném posezení pořádně prodiskutovat sestavu a taktiku. I to by mělo být součástí vytvoření kompaktního týmu, který pak bude reprezentovat naši firmu v zaměstnanecké lize.