Fotbalový záložník pražské Sparty Jiří Kladrubský na konci první dvacetiminutovky v utkání s Bohemians špatně dopadl po výskoku a hned po dopadu jeho spoluhráči avizovali, že bude nutné střídání. Zranění si zřejmě vyžádá delší dobu léčení. Záložník, který kariéru začínal v Dynamu ČB, odpovídal na dotazy Deníku.

Jak to s vaší poraněnou nohou v polovině týdne vypadá?
Doktor Váchal tvrdil, že to vypadá na přetržený křížový vaz. Stoprocentní to ale není. Tato diagnóza vám asi v uších nezní moc sympaticky?
Doktor to ještě neřekl určitě. Na magnetické rezonanci to nebylo moc dobře vidět. Vypadá to, že se doktoři musí podívat dovnitř, půjdu na artroskopii. V koutku duše ale pořád věřím, že se pan doktor Váchal mýlí.

Určitě vás ze všeho nejdřív zajímalo, jak rychle se budete mít možnost vrátit k fotbalu?
Mluvil jsem s klukama, kteří mají podobné zranění za sebou. Mluvil jsem se Sivim (Sivok – poz. red.) i s Horynou (Horejš). Vypadá to tak na čtyřměsíční pauzu. Budu ale dělat všechno pro to, abych byl co nejdřív zpátky.

Zranění přišlo ve fázi, kdy jste mohl uvažovat o rozepsání další reprezentační kapitoly. Mluvil jste s trenérem Strakou?
Vůbec ne. Ale strašně mě mrzí, že jsem se zranil právě v tomto období.

Jak vůbec k poranění kolena došlo?
Šel jsem do souboje, oba jsme vyskočili, dali jsme si tělo, jak jsem byl rozhozený, dopadl jsem na levou nohu, kterou jsem měl pod sebou. Chtěl jsem ještě zabrat, abych míč vypíchl, ale uslyšel jsem prasknutí. Jako když praskne suchá větev. Hned jsem věděl, že je zle. Už jsem dál nemohl nic.

Soupeři tento nepříjemný okamžik asi vyčítat nemůžete?
To vůbec ne. Špatně jsem dopadl. Jen jsem si později říkal, že jsem do toho souboje mohl jít trochu jinak. To si ale říkáte, až když se to stane.

Marodit budete v Praze, nebo doma v Českých Budějovicích?
Záleží na tom, jak se domluvím na Spartě. Kluci, kteří marodili, museli vždycky na Spartu chodit. Já ale nemůžu dělat vůbec nic. Individuální trénink bych si mohl plnit na jihu. Uvidíme, jak všechno dopadne. Já pořád věřím, že vaz není přetržený.

Říkává se, že všechno zlé je pro něco dobré. Prý připravujete přestup do stavu manželského. Je to pravda?
Je. Alespoň budu mít na svatbu dost času. Vycházelo nám to, že se budu muset vracet dřív ze svatební cesty, teď si ji můžu užít celou. Krátit nic nemusím.

Je termín svatby tajností?
Původně měl být, ale už není. Vezmeme se na Hluboké šestého šestý.

Komu řeknete osudové ano?
Tereze Stodolové.

Místo svatební cesty prozradíte?
Nezlobte se, to znají jen někteří kamarádi.