Nováčka I.B z Dolního Bukovska brzdí v rozletu do vyšších pater tabulky neúspěšná bilance na hřištích soupeřů.

V předehrávaném jarním kole se v derby střetnou Ledenice s Borovany. Dojde na rodinný souboj Mičanů: Bude se radovat borovanský kouč, anebo jeho syn Filip v brance domácího Slavoje?

NETOLICE – ROUDNÉ B 1:2. Libor Šolc, trenér Roudného B: „Povedlo se nám bodovat, s tím jsme do Netolic jeli, takže maximální spokojenost. Myslím, že jsme si vítězství i zasloužili, protože jsme si zase vytvořili dost šancí a dali jsme dvě branky. Domácí dvakrát zahrozili v první půli, ale dobře zasáhl mladý Konečný v bráně. Ve druhé půli jsme měli další příležitosti. Máme čtyři plusové body v tabulce pravdy a nejvíc nás těší, že jsme si na podzim vystačili s hráči béčka, a že mladí obstáli. V neděli přivítáme Jankov B.”

Č. KRUMLOV B – MLADÉ 3:0. Karel Tondr, trenér Mladého: „Do utkání jsme vstoupili celkem dobře a hráli s domácími zcela vyrovnanou partii. Bohužel ve 39. min. domácí zcela zbytečně dohráli souboj s brankářem Brůžkem a ten s otřesem a tržnou ranou na hlavě musel do nemocnice. Do brány šel hráč, a to se později projevilo. Přesto jsme mohli jít do vedení, ale Vítek ve dvou dvěstěprocentních šancích selhal! Ve druhé půli dvěma chybnými verdikty ovlivnil utkání rozhodčí a domácí se postupně dostali do tříbrankového vedení. I tak jsme bod měli odvézt, jenže neproměnili jsme ani nejvyloženější šance, a to byl pro nás neřešitelný problém. Jsem přesvědčen, že s Brůžkem v bráně bychom neprohráli.”

LHENICE – K. ÚJEZD 4:3. Vojtěch Brozman, trenér K. Újezda: „Přišlo velké rozčarování! Je pravda, že Lhenice mě nasazením a pohybem příjemně překvapily; vlastně nepříjemně, protože jsme na to doplatili… Od začátku nám hra nevycházela. Jedním z faktorů byla absence Jiřího Stegbauera, tvůrce hry. Nedali jsme si přesnou přihrávku, ale kladem bylo, že když jsme dostali gól, okamžitě jsme dokázali vyrovnat. Největší paradox nastal ve druhé půli, kdy jsme měli hru ve svých rukou, ale největší šanci jsme neproměnili. A z protiútoku jsme po školácké Krůčkově chybě inkasovali na 2:3! To nás položilo. Objektivně jsme si tentokrát body nezasloužili. Kdyby to bylo možné, o poločase bych vystřídal všech jedenáct hráčů.”

CHLUM - T. SVINY 1:2. Pavel Randa, trenér T. Svinů: „Nastoupili jsme bez zraněných Lenka a Gažáka, a to na ofenzivě bylo znát. Přesto jsme si vytvořili několik slibných šancí na vstřelení branky. Jako první se však radovali domácí po tečované střele těsně před poločasem. Druhou půli jsme začali lépe my a hned ve 46. min. Perfoll vyrovnal. V průběhu zápasu se nám bohužel zranili Bednář a Silmbrod, přesto se nám v 70. min. povedlo dát díky Štojdlovi vítězný gól. Navzdory zdravotním problémům, které se nám nevyhnuly, jsme vyhráli a hráčům musím poděkovat za příkladnou bojovnost, která nás dovedla k zisku tří bodů.”

K. ŘEČICE – BOROVANY 4:0. Miroslav Mičan, trenér Borovan: „Raději bych se k utkání ani nevyjadřoval, protože myslím, že to byl nejhorší výkon po mém návratu k mužstvu. Nikdo kromě brankáře, který nás uchránil od ještě větší pohromy, neodvedl ani průměrný výkon, a tak si domácí na hřišti dělali, co chtěli. Byli pohyblivější, my byli jako zaboření v zemi, nikdo nechtěl nést zodpovědnost, byli jsme odevzdaní. Domácí po zásluze vyhráli. Odjeli jsme v jedenácti, dvanáctý na lavici byl druhý gólman, ale ani to nás neomlouvá. Před sebou máme poslední zápas, derby v Ledenicích. Pro mne bude o to zajímavější, že za ně chytá syn.”

LEDENICE – D. BUKOVSKO 2:2. Radim Kokeš, trenér D. Bukovska: „Na výborném hřišti jsme znovu praktikovali naši hru, osmdesát minut jsme měli soupeře na půli. Avšak v úvodu jsme si po chybě dali vlastní gól a museli jsme dotahovat. Tlačili jsme, ale bez efektu. Bohužel nepřijel druhý čárový, a přestože jsem si myslel, že to nebude pro zápas zásadní, tak při druhém gólu neodmával ofsajd a prohrávali jsme 0:2. V době, kdy jsme soupeře drželi pod tlakem, jsme vstřelili dvě branky. Bod dobrý, ale dva jsme ztratili. Chtěli jsme venku konečně vyhrát, a to se nám zase nepodařilo…”

František Švaňa, trenér Ledenic: „Soupeř hrál fakt výborně! První gól si však dal do vlastní sítě ve 47. min. po rohu Pavlíka. V 65. min. Kučera po přihrávce mezi beky šel sám a přeloboval gólmana Suchého; o ofsajdu nemůže být řeč! Ale pak jsme měli dost kliku. Soupeř nastřelil tyč a využil až dvě naše chyby, vyrovnával tři minuty před koncem. Ke konci nás ještě podržel brankář Mičan. Dolní Bukovsko hrálo velice dobře. Byl to nejlepší soupeř, s jakým jsme na podzim hráli. Bod pro nás byl výhrou.”

SRUBEC – SUCHDOL 1:1. Petr Mrkvička, trenér Srubce: „Béčko hrálo před námi, takže jsme dali dohromady dvanáct hráčů. Už ve druhé minutě jsme zaspali, při rychlém protiútoku jsme neodvrátili následný centr a hosté šli do vedení. Už v 17. min. Jakub Leština přímo z rohu vyrovnal, ve 21. min. soupeř nastřelil hlavou tyč a poté se hloupě nechal vyloučit Tůma. Hosté získali převahu a ve druhé půli si vytvořili šest vyložených šancí. Ale brankář Korbel si, s nadsázkou řečeno, řekl o nominaci na páteční baráž s Černou Horou! Přiváděl hráče soupeře k šílenství, jeho výkon ocenili i trenéři hostů. Já oceňuji i ostatní – za dobrý výkon a bojovnost, protože třeba Skála hrál dva zápasy za sebou. Remíza pro nás tentokrát měla příchuť vítězství.”