„My víme, že nás na jaře nečeká žádná procházka. První tři kola nám hodně napoví. Hned od pvního zápasu doma s Teplicemi se bude v lize všechno odvíjet,“ uvedl po skončení podzimní části I. ligy v rozhovoru pro Deník 32letý stoper Roman Lengyel, jenž se loni na podzim do Dynama vrátil z ruského angažmá.

Z těch vámi zmiňovaných prvních tří kol máte za sebou dvě, přičemž jste v nich získali jeden bod. Odpovídá to vašim představám?

To rozhodně ne, jsme zklamaní. My jsme zápas s Teplicemi chtěli vyhrát, pak by naše spokojenost byla větší. Liga se ale teprve rozbíhá, a pokud zvládneme nedělní zápas s Bohemkou, budeme tam, kde jsme chtěli být.

Čím si vysvětlujete, že proti Teplicím, byť jste nakonec jen remízovali, jste předváděli výborný fotbal, zatímco týden nato v Hradci jste propadli?

Byl to takový trošku specifický zápas. V první půli, kdy jsme hráli proti hodně silnému větru, jsme si říkali, že to musíme přežít. Hradec taky žádný super fotbal nehrál, za celou půli měl vlastně jedinou šanci, ale díky tomu větru nás zatlačil. Druhá půle začala líp, začali jsme trošku hrát, jenže pak přišla penalta, a byť se s tím pořád ještě dalo něco dělat, vyloučení Čirkina už nás srazilo. Pak už to s fotbalem nemělo nic společného.

Laštovkův penaltový zákrok v televizi moc přesvědčivě nevypadal. Vy jste byl blízko, jak jste to viděl?

Byl bych moc rád, kdybychom takovou penaltu kopali taky my tady doma… Oni padali při každé příležitosti a už v první půli tam dvě diskutabilní situace byly, takže třetí zákrok už asi rozhodčí pískl.

Hradecký Černý tvrdil, že rozhodčí kompenzoval váš zákrok na Dvořáka. Co vy na to?

To penalta nebyla v žádném případě. On naopak držel mě.

Už předtím doma s Teplicemi se hosté dožadovali penalty po vašem zákroku na Mahmutoviče. Jak jste viděl tuto situaci?

Hrát venku, tak by rozhodčí penaltu možná pískl. Mohlo to zezadu z jeho pohledu vypadat všelijak. Já ale dobře vím, jak jsem ten balon zahrál, že jsem se ve skluzu dostal před něj a balon jsem zašlápl. On přepadl právě až pak přes míč. Možná i z hlediště to vypadalo jinak, ale já vím, co jsem udělal. Rozhodčí stál dva metry od toho a určitě to taky dobře viděl. Penalta to prostě nebyla.

V neděli hrajete doma s Bohemians. Co k tomu?

Je to hrozně důležitý zápas a dobře víme, jak moc ho potřebujeme vyhrát. Když ty tři body získáme, všechno se to otočí. Pak sice jedeme do Plzně, ale nato máme dva hratelné zápasy doma v řadě.

Bohemka ale bude hodně nepříjemným soupeřem…

Bude to hodně těžký zápas, asi plný osobních soubojů, ale toho my se nebojíme. I s Teplicemi jsme hráli důrazně a agresivně. Musíme se snažit, abychom už taky někdy nedostali gól. Pak vyhrajeme.