Na přípravu se svěřenci trenéra Františka Cipra vydají kousek za hranice jižních Čech do Kamenice nad Lipou, kde od 17 hod. změří síly s druholigovou Vlašimí. Dá se počítat, že Dynamo dá šanci všem hráčům, kteří jsou v přípravě. Představit by se měli oba Brazilci, jak Lima, jenž už v Budějovicích působil, tak útočník Rodrigues. V přípravě je spousta mladých hráčů, kteří se určitě budou chtít předvést v nejlepším světle.

Vlašim už jeden zápas má za sebou, o víkendu hrála se Slavií 2:2, i když v půli o dva góly prohrávala.

Ještě silnějšího soupeře bude mít ve středu Táborsko, které se v Písku, kde jsou svěřenci trenéra Petra Frňky na soustředění, střetne od 17 hodin s prvoligovou Příbramí.

Další přípravné manévry si oba jihočeští účastníci II. ligy nachystali na tuto sobotu: Dynamo míří do Žirovnice a Táborsko do N. Včelnice. O tom, jací soupeři tam na ně čekají, jsme již psali (přesný program čtenáři najdou na jiném místě této stránky), takže jen jedna novinka: Slavia na Perleťový pohár nedorazí, trenér Uhrin po příchodu do Edenu účast zrušil. Slavii nahradí Znojmo.

Kam na fotbal v sobotu?

ŽIROVNICE

82. ročník Perleťového poháru, nejstaršího fotbalového turnaje v bývalém Československu:

12.30: Jihlava – Dynamo ČB

14.15: Znojmo – Zlín

16.45: zápas o 3. místo

18.00: finálové utkání

NOVÁ VČELNICE

Pod názvem „Svátek fotbalu" budou místo tradičního turnaje sehrány čtyři atraktivní zápasy:

11.00: Slavia 21 – Dynamo 21

12.45: Táborsko – Zbroj. Brno

14.30: Sokol JH – Sparta ženy

16.15: Táborsko – Slavia 21

Los Poháru JčKFS

O vítězství v novém ročníku Českého poháru bude v kraji v této sezoně usilovat patnáct přihlášených mužstev, žádné z nich však nehraje v krajském přeboru…

První kolo (9. srpna): Černá v Pošumaví – Velešín, Vyšší Brod – Větřní, Ledenice – Slavia ČB, Bavorovice – Vodňany, Met. Tábor – Bernartice, Ml. Vožice – S. Ústí, Planá u Č. Budějovic – Větrovy, Mirovice do 2. kola bez boje (zápasy 1. kola lze hrát po dohodě od 9. do 19. srpna).

Dorosty (9. srpna): Protivín – Mirovice, Větřní – Slavia ČB, Břilice – SKP ČB, Loko ČB – Čt. Dvory.

Žáci (8. května 2016): Loko ČB, Čt. Dvory, Třeboň (turnajově).