Libor Granec se stal vítězem soutěže Chance být hvězdou. "Mám velikou radost," uvedl v rozhovoru pro Deník.

Co říkáte vítězství v soutěži Chance být hvězdou?
Pro mě to byla naprosto nečekaná informace. Video jsme zasílali hned v prvním týdnu po zahájení soutěže s vidinou výhry v týdenním kole. Pak jsem tuto záležitost úplně vypustil z hlavy, protože mám prosinec poněkud náročnější, vzhledem k pořádání halových turnajů v Kaplici. Takže když se mi 22. prosince v poledne na mobilu objevila zpráva, že jsme se stali celkovými vítězi, doslova mi padla brada.

Hodí se hlavní cena?
A komu by se nehodila že? Jelikož jsem členem výboru fotbalového oddílu Spartak Kaplice, vím, že bylo v plánu pořízení nových dresů pro muže, výhra tedy přišla v pravý čas. Boj však nastane o telefon, komu připadne, to musíme s klukama ještě nějak vymyslet.

Co vašemu vítězství říkají kamarádi?
Jakmile jsem se o výhře dozvěděl, ihned jsem je kontaktoval, vzájemně jsme si volali a říkali, že to snad ani nemůže být pravda a kluci, už se na nové dresy těší.

Jak byste popsal vaše video? Kde jste bral inspiraci?
U natáčení videa jsem přítomný nebyl. Ke mně se dostalo až posléze. Kluci ho pořídili zcela nezávazně po jednom z podzimních tréninků. Přiznám, že se samozřejmě vše nepovedlo hned na první dobrou, asi až šestý pokus byl úspěšný. Video nevzniklo kvůli této soutěži, zhruba až týden nebo dva po natočení jsme se o soutěži dozvěděli. Jelikož jsem znám jako ten, co leccos zařídí, kluci mi video poskytli a chtěli jej poslat do televize, ale raději než zviditelnění se v televizi, zvolil jsem přihlášení do této soutěže. Teď vím, že to bylo správné rozhodnutí .

Jak sledujete fotbalové dění v ČR, na jihu, komu fandíte, hrál jste fotbal?
Fotbal jsem nikdy závodně nehrál, i když bych mohl, ne proto, že bych to uměl na takové úrovni, ale proto, že jsem registrovaný. Kolem fotbalu se motám prakticky celý život. Jsem tak trochu statistický blázen, od sezony 1993 / 94 mám napsané v sešitech všechny sestavy z mistrovských utkání kaplického týmu mužů. Od sezony 1995 / 96 si vedu historické tabulky střelců ve všech věkových kategoriích Spartaku Kaplice.

A v současné době?
Jsem vedoucím týmu mužů, organizačním pracovníkem klubu, od léta trénuji mladší přípravku, jsem předsedou okresní disciplinární komise a místopředsedou okresního fotbalového svazu. Z toho vyplývá, že přehled docela mám. A komu fandím? Myslím, že odpověď je z předchozích řádek jasně patrná.

Spolupracujete s Deníkem. Sledujete v novinách také výsledky vašeho oblíbeného klubu, tedy Kaplice?
Od patnácti let jsem dopisovatelem Českokrumlovského deníku, píši reportáže z fotbalových utkání kaplického Spartaku. Dřív jsem si z novin vystřihoval fotky ze zápasů Kaplice a lepil si je do sešitů. Teď, jak se svět digitalizuje, je vše k nahlédnutí na internetu, přesto pondělní noviny s tabulkami nesmějí na stole chybět.