Pozoruhodná byla především divácká kulisa. Na zápas dorazily dobré tři tisícovky diváků. „V Roudném jsem tolik lidí na fotbale ještě nezažil. Taková návštěva kolikrát nebývá ani na lize," usměje se.

Fanoušky do hlediště přilákal exhibiční duel více než drtivá většina zápasů o body. „Lidi se chtějí hlavně bavit. To se tady jasně ukázalo," zdůrazní. „Fotbal obecně jinak té zábavy asi moc nepřináší. Je to svým způsobem memento, které bychom si fotbaloví funkcionáři mohli vzít za příklad. Lidi se chtějí bavit a nechtějí mít na fotbale vulgarity, pyrotechniku a podobné nešvary," připomíná  Jílek, jenž je zároveň předsedou Jihočeského krajského fotbalového svazu.

Řídit podobné zápasy také není úplně jednoduché. Je totiž třeba co nejrychleji najít hranici, kdy do zápasu vstoupit v případě porušení pravidel, což je u normálních zápasů samozřejmě běžné. „Ta hranice je trošku variabilní, protože takový zápas musí být především show a lidi se chtějí hlavně bavit. Ti kluci si ale většinou řeknou sami, co chtějí a nechtějí pískat," říká.

V Roudném z tohoto pohledu probíhalo všechno úplně bez problémů. Jan Koller, Dominik Hašek nebo třeba herec Vojta Dyk a další osobnosti byli zárukou, že všechno proběhne bez problémů. „Od začátku bylo vidět, co ti kluci chtějí. V tom jsem to měl výrazně lehčí," chválil si.

Jako rozhodčí Jan Jílek pochopitelně pozorně sleduje i výkony svých kolegů na mistrovství světa v Brazílii. „Byly tam nějaké chyby. To je bez debat. Na druhou stranu se dají pochopit. Především na mimoevropské sudí je tam obrovský tlak. Je otázkou, jak se s ním dokáží vyrovnat. V tomhle mají zkušenější evropští rozhodčí velkou výhodu," míní. „Chyby jsou a budou. To k fotbalu prostě patří," jedním dechem dodá.

Na světovém šampionátu chybí nejen česká reprezentace, ale není tam ani žádný z českých rozhodčích. „V širším výběru byl Pavel Královec. Nakonec se do Brazílie nedostal, ale pokud bude pískat nadále tak, jak píská teď, tak určitě nebude chybět na příštím mistrovství Evropy," je přesvědčen.

Sám Jílek už na mezinárodní listině rozhodčích nefiguruje. „Od roku 2011 tam nejsem. Pokud mi zdraví vydrží, tak bych ještě rád nějaký ten pátek pískal naši ligu. Je k tomu třeba také mít štěstí. První ligu řídím deset let a to je docela dlouhá doba. Už se dá i bilancovat. Každý rok v lize je úspěch. Zkusil bych vydržet ještě dvě tři sezony. S tím bych byl spokojen," tvrdí.