Ani v západočeské metropoli totiž budějovičtí fotbalisté nedostali gól a uhráli tam remízu 0:0.

Trenér Jaroslav Šilhavý tudíž s výsledkem byl spokojen, ke hře svého mužstva ale měl výhrady. „Každý bod pro nás je důležitý, tím spíš na hřišti tak silného soupeře, kterým současná Plzeň jistě je. Ta hra ale rozhodně nebyla dle mých představ,“ uvedl trenér Dynama a upřesnil, že od svých hráčů čekal, že budou daleko odvážnější. „Kvalitní výkon z minulého utkání proti Spartě jsme bohužel nezopakovali.“

Nicméně spokojenost v táboře Dynama převažuje. „Jistě, ten bod pro nás má velkou cenu, s hráči si ale jejich výkony probereme. Ve čtyřech zápasech, které nám do konce ligy zbývají, se musíme přiblížit spíše výkonu, jaký tým podal proti Spartě než tomu plzeňskému. Chápu, že někteří hráči tlak, který nutnost bodovat s sebou nese, tak zcela nezvládnou, z jejich hry ale musí být vidět maximální odhodlání a touha se o ty body poprat,“ zdůraznil Šilhavý.

Kdyby Dynamu v Plzni přálo štěstíčko, mohlo i zvítězit. Třeba v samém závěru měl brankář Daněk hodně starostí se střelou Volešáka. „Já mu to počítal, v Plzni Láďa měl tři dobré příležitosti. Taky Meszároš v samém závěru se dostal k jedné dorážce, takže to asi mohlo být ještě veselejší, to by ale bylo vůči Plzni dost nespravedlivé,“ usoudil českobudějovic­ký kouč.

Ten oproti minulému zápasu se Spartou udělal v sestavě jen kosmetické změny: místo Leštiny se stáhl zpět na beka Krob, za něhož do zálohy šel Volešák a na hrotu zraněného Ondráška nahradil Sedláček. K dispozici byl i Hunal. „Byl na lavičce, po Spartě nebyl ve středu obrany důvod ke změně,“ krčil Šilhavý rameny.

Hru i sestavu Plzně zřejmě ovlivnila středeční pohárová odveta Plzně v Olomouci. Jedině z Ondrášovka Cupu totiž pro Plzeň vede cesta do Evropy. „Nehrál Pavel Horváth, až na poslední půlhodinu přišel Limberský, jenže Plzeň má široký kádr kvalitních hráčů, takže proti nám nastoupil velice silný tým. Že je čeká pohár, si ale hráči jistě uvědomovali,“ souhlasil Šilhavý.

Podle něj se situace na konci tabulky po vítězství Kladna se Slováckem ještě víc zdramatizovala. „Mohu naše fanoušky ujistit, že se budeme rvát o každý bod, abychom na konci sezony, až ty body spočítáme, byli minimálně třetí od konce,“ podtrhl kouč Dynama.

První možnost slova svého kouče potvrdit budou mít fotbalisté Dynama tuto neděli, kdy hrají od 16 hodin na Střeleckém ostrově s Olomoucí.

Jedno je jisté: záchranu v lize mají ve svých rukách.

S kým ohrožení


13. Č. Budějovice (25 bodů): Olomouc doma, Ml. Boleslav venku, Brno doma, Jablonec venku

14. Kladno (24 bodů): Teplice venku, Ostrava doma, Bohemians 1905 venku, Liberec doma

15. Slovácko (23 bodů): Ml. Boleslav doma, Sparta venku, Příbram doma, Plzeň venku