„Vytvořili jsme si řadu šancí, ale moc jsme jich neproměnili. Ve druhé půli jsme z velkého tlaku vytěžili alespoň jeden gól a zaslouženě postoupili do finále," hodnotíDavid Horejš, který spolu s Petrem Skálou starší dorostence vede.

V boji o titul si Dynamo v utkání plném zvratů poradilo s Pískem a po výhře 3:2 zvedlo nad hlavu Prácheňský pohár. „Bylo to úplně jiné utkání. Rozdělili jsme mužstvo na dvě poloviny a ve finále naskočila druhá parta. Dostali jsme se brzy do vedení, ale pak jsme kvůli dvěma fatálním chybám o náskok přišli. Ve druhé půli se hrálo de facto už jen na jednu branku, duel jsme otočili a Písek porazili 3:2," hovoří o finálovém klání Horejš a jedním dechem dodává: „Musím kluky pochválit, že i přes ty chyby zápas zvládli. Ale celkově jsme měli utkání zvládnout lépe."

Branky ve finále vstřelili Horák, M. Held a J. Held. V duelu o třetí místo uspělo na penalty Táborsko, které zdolalo Motorlet.

Pro starší dorost českobudějovického Dynama byl víkendový podnik generálkou na nový ligový ročník, který startuje již v sobotu. „Na úvod přivítáme doma Brno. Tento týden už budeme všechno směrovat právě k tomuto zápasu. Věřím, že se nám úvod soutěže povede a Brno doma porazíme," doufá bývalý ligový obránce.

Starší dorost letos čeká v lize dorostu hodně těžká práce. Dohromady dvaačtyřicet kol je pořádná porce. „Liga dorostu bude hrozně náročná, v soutěži je dvaadvacet týmů, takže nás čeká jen na podzim jednadvacet kol. Začínáme na konci července a končíme sedmého prosince. Bude to dlouhé a vyčerpávající, tudíž chceme kluky dobře připravit," je si trenér Horejš vědom náročnosti soutěže.

Jak už bylo několikrát zmíněno, ligu dorostu začne Dynamo v sobotu od 12.30 na Složišti s Brnem. Poté Jihočeši pocestují na Slovácko, budou hostit Teplice a první kvarteto zápasů uzavře duel v Mladé Boleslavi. S podzimem se svěřenci Skály a Horejše rozloučí až v prosinci.

Příprava proběhla bez větších problémů, což si nový kouč dorostu pochvaluje. „Příprava se povedla. Někteří kluci mají drobné šrámy, ale věřím, že se do soboty dají do pořádku a že budou k dispozici," uzavírá David Horejš.

Pavel KORTUS ml.