Trenér David Horejš, jenž v nové sezoně starší dorostence Dynama spolu s Petrem Skálou vede, bod bral. „Myslím si, že bod je spravedlivý. I proto, že jsme dvakrát museli dotahovat," poznamenal.

Oba góly, které mladíci Dynama dostali, byly smolné: jak ve 12. minutě Sobotkova trefa, tak v 76. min. Vojtíškův trestný kop skončily za zády brankáře Coufala, když míč po tečích změnil směr… „Oba góly byly vlastní, to byla smůla," litoval Horejš. „Cením si toho, že to kluci nezabalili a že zápas zvládli," vyzdvihl.

Obě vyrovnávací branky ho potěšily. „Na 1:1 dával Pasecký po nádherné akci a parádním Hálově centru z křídla, na 2:2 vyrovnal vydařenou ranou Schertler. Kluci se v tom horku vydali ze všech sil, braly je křeče a bod vydřeli. Tím víc si ho ale vážíme," ocenil trenér devatenáctky Dynama.

Zápas se hrál od půl jedné a tudíž za skutečně extrémního vedra. „Bavil jsem se o tom i s Rendou Wagnerem, jenž brněnský dorost vede, a shodli jsme se, že to bylo hodně náročné. Pro nás to bylo horší v tom, že jsme dvakrát prohrávali. Že to kluci i po psychické stránce zvládli, je hodně pozitivní," pochvaloval si Horejš.

Vyzdvihl i soupeře. „My věděli, že Brno je na začátek těžký soupeř, a to se potvrdilo. Má výborné mužstvo, vesměs složené z hráčů dorazového ročníku, zatímco my měli hodně šestadevadesátek a někteří ti mladí kluci se s tak náročnou soutěží, jakou je dorostenecká liga, teprve seznamují. Po půli Brno mělo tudíž asi trošku víc ze hry, proto bod bereme a věřím, že výsledek bude pro kluky povzbuzením," uzavřel David Horejš.