Tradiční klub, který neutrácí za posily, ale poctivě pracuje s mládeží, existuje od roku 1923 a nyní tuší problémy. Paradoxně ve chvíli, kdy vyhlížel větší obnos, než bývalo zvykem…

Fotbaloví činovníci jsou na vážkách. Co přesně pozastavení dotací znamená, nakolik se promítne do chodu klubů a kterých peněz se vlastně týká? 

Reakce na Lokomotivě je podobná, jako mnohde jinde - negativní. „Dotkne se to nejen Lokomotivy, ale všech klubů, protože v letošním roce měla být schválena větší dotace. Konečně, podotýkám konečně, měli být zaplaceni trenéři. Je to velký zásah do fotbalu," říká s obavami suchovrbenský šéf Jiří Pečenka.

Libor Šolc přiznává, že kolem dotací panuje velká nejistota, fotbalové kluby jsou rozhodnutím zaskočeny.
Chaos, kritizuje šéf SK Mladé, nejistotu cítí i divizní klub v Roudném


"Jsme z toho trošku všichni zaskočeni. Nejen fotbal, všechny sporty čekají na každou korunu a my jsme velký oddíl, máme deset družstev mládeže, takže se nás to hodně dotkne. Když peníze nepřijdou, budeme mít vážné problémy, budeme muset shánět jinde, takže nic radostného…

Když jsem se dozvěděl, že ministryně zrušila dotaci, kterou jsme měli dlouho slíbenou, dosud chodily menší částky, hned jsem si řekl, že budeme vařit z vody a kluby budou hledat v kase poslední koruny. U nás jsme plánovali pořídit materiální vybavení pro mládež a zaplatit trenérům. To teď zaskřípe," konstatuje Jiří Pečenka.