Loni na podzim to byl hlavně díky Dynamu nezapomenutelný večer!

Slavia vedla v Č. Budějovicích ještě čtvrt hodiny před koncem 2:0 a zdálo se být rozhodnuto. Ve strhujícím závěru však Tobiášovi muži dokázali vyrovnat na 2:2 a v úplném závěru Šímova dělovka skončila na spojnici břevna a tyče Vaniakovy branky…

Přijíždí mistr

Na tento zápas by v sobotním šlágru na Střeleckém ostrově fotbalisté Dynama rádi navázali, dobře však vědí, jak silný soupeř je v sobotu od 18.15 hodin čeká. „Přijede mužstvo, které vyhrálo ligu. Navíc mužstvo s velkou tradicí i velkým jménem,“ zdůrazňuje, vzápětí ale dodává, že to vůbec nic nemění na tom, že pro jeho tým je to ligový duel doma, takže do něj jdou s cílem bodovat. „A když to půjde, třeba i maximálně!“

Slavia dle Tobiáše bude velkým favoritem. „S tím kádrem, který má, jak kvalitativně, tak početně je favoritem nejen tady, ale i celé soutěže,“ tvrdí trenér Dynama.

Návrat loňských opor Krajčíka, Belaida a Šenkeříka budějovického kouče vůbec nezaskočil. „To se dalo čekat, dle mne dříve nebo později na to ve Slavii stejně musel přijít, že musí vyjít z té kvality, kterou měli v minulé sezoně. Je moc dobře, že na to přišli už v minulém kole, že nás tudíž už tím nezaskočí a že si to své nastartování odbyli už v duelu s Bohemians,“ říká Tobiáš.

Ten výhru Slavie v minulém kole přisuzuje právě návratu ke způsobu hry, který Slavii dovedl k titulu. „Zřejmě našli i optimální útočnou dvojici,“ zmínil Vlčka a Šenkeříka.

Jenže nemenší nebezpečí by mohlo Dynamu hrozit z pravého kraje od Krajčíka či zleva od Černého. „A ve středu hřiště je Volešák, jenž minule odehrál fantastické utkání,“ připomíná zkušený kouč.

Radost má z toho, že ač Horejš ani Stráský v sobotu k dispozici ještě nebudou, že se oba už zapojují do tréninků. „Marodka se vyprazdňuje, do hry se vrací i Petr Benát, jenž proti Slavii stoprocentně nastoupí,“ ujišťuje.

Kdo v útoku?

Otazník v týdnu visel jen nad startem Tomáše Sedláčka. „V Teplicích brzy ze hřiště po nešetrném zákroku odešel, takže se rozhodneme až před zápasem, zda v sobotu začneme vpředu se Sedláčkem, anebo s Ondráškem,“ přemítal Pavel Tobiáš, dle něhož mladý Ondrášek, jenž v sezoně v lize zatím chodil dostřídávat, podává dobré výkony. „Na Bohemians rozhodl zápas a v Teplicích, kde už byl na hřišti celou hodinu, hrál velmi dobře. Uvidíme tudíž, jakou variantu zvolíme, jeden z nich ale určitě nastoupí,“ potvrdil budějovický kouč.

Jak hráli na jihu

2000/01 Dynamo – Slavia 3:2
2002/03 Dynamo – Slavia 1:3
2003/04 Dynamo – Slavia 0:1
2004/05 Dynamo – Slavia 1:2
2006/07 Dynamo – Slavia 1:2
2007/08 Dynamo – Slavia 1:2
2008/09 Dynamo – Slavia 2:2