Také o tom jsme po čtvrtečním tréninku s 25letým Jaroslavem Machovcem hovořili.

Kdy a jak k tomu došlo, že jste se až z Trnavy dostal na jih Čech?

Já v Trnavě od nového trenéra Hoftycha nedostával příliš možností, a tak když se objevila nabídka z Budějovic, já ji uvítal. Měl jsem se sem jít ukázat novému trenérovi, ale nakonec už jsem tu zůstal a podepsal tady hostování na rok. Co bude dál, to uvidíme.

Máte vyřízeny všechny náležitosti, takže byste mohl naskočit už proti Baníku?

Věřím, že ano. Pan Rogoz mi potvrdil, že do neděle by vše mělo být vybavené.

Znal jste Budějovice? Věděl jste, do čeho a kam jdete?

Českou ligu sleduju, navíc ještě když jsem byl v Nitře, už jsem tu jednou byl. Tehdy to nevyšlo a já se vrátil do Nitry, kde jsem s fotbalem začínal.

A tam jste také začal hrát i ligu?

Ano. Za pana Hapala.

Sice jste dle vašich slov v Trnavě tolik příležitostí teď nedostával, přesto jste si ale zahrál v kvalifikaci o Evropskou ligu. Je to tak?

Ano, hrál jsem oba zápasy proti Golubovci. A oba na levém beku celé, bez střídání. Venku jsme prohráli 1:2, ale doma 3:0 vyhráli a postoupili. To mě ještě trenér Hoftych chválil, potom mi už ale moc příležitostí nedával.

Je docela možné, že v Dynamu dostanete šanci už v neděli proti Baníku. Co k tomu?

V Česku jsem ještě nehrál, je to pro mě nová výzva se ukázat. Chci hrát na maximum a pomoci Budějkám konečně získat první tři body. V kabině o tom pořád mluvíme, všichni víme, jak důležitý zápas to je. Chceme ho vyhrát.

Říkáte, že v Česku jste ještě nehrál, vaše první zahraniční angažmá to tady ale nebude, ne?

Ne, ne. Hrál jsem polskou první ligu. Byl jsem i na Kypru a v Izraeli.

Čím to, že mluvíte tak dobře česky?

Narodil jsem se v Rakovníku, ale už když mi bylo půl roku, odstěhovali jsme se na Slovensko. Maminka pochází z Čech a s ní doma mluvím jen česky, s tátou slovensky.