Ti, kteří přišli, ale jistě nelitovali. Viděli deset gólů a řadu dalších rušných situací před oběma brankami, většina diváků však stejně jen kvůli fotbalu tentokráte zřejmě na stadion prvoligového Dynama nezamířila.


Hlavně ti mladší z nich se přišli podívat na své idoly v čele s herci Jiřím Mádlem a Tomášem Vorlem, anebo na poslední dva vítěze SuperStar Zbyňka Drdu a Vlastu Horvátha. „Já hraju fotbal jen doma na zahradě. A to, na čem hrajeme tady, je moc velká zahrada,“ s omluvným úsměvem vysvětloval Zbyněk Drda.


Ta skromnost ale nebyla na místě, s fotbalovým míčem si rozuměl a navíc zaujal i rychlostí. „S fyzičkou problém nemám, já sportoval od malička,“ potvrdil pro náš list, když se vymanil ze zajetí spousty mladých fanynek.


Nemenší zájem příznivců byl o Jiřího Mádla, o němž se dobře ví, že v mládí v Budějovicích hrával hokej dokonce i závodně. Ale co fotbal? ptali jsme se.
„Já jsem z fotbalové rodiny, takže co umím, to umím,“ smál se populární herec. „Závodně jsem ale fotbal nikdy nehrál, a protože nejsem zrovna dlouhán, hraju v těch soubojích trošku jinak a občas mám i tendenci faulovat,“ připustil a dodal: „I když fotbal jsem hrál hodně a rád, ta hokejka mi přece jen evidentně chybí…“


Zajímalo nás taky, zda zaregistroval těžkou prohru Dynama na Kladně. „Takový debakl jsem tady nečekal. I když jsem Budějčák, nevidím to letos moc dobře,“ vraštil čelo. „Naštěstí jsem i slávista, a ta letos válí,“ zazářil. „Už se těším na večer, jak přejede Rumuny,“ předvídal s oprávěným optimismem pár hodin před historickým vstupem fotbalistů Slavie do Ligy mistrů.


Vedle hvězd z ranku kulturního se představili i fotbalisté takříkajíc z povolání: trenér jednadvacítky Vítězslav Lavička a bývalé opory Dynama Zdeněk a Mlan Čadkové, Roman Havlíček, Zdeněk Kořínek, Stanislav Marek, Karel Vácha a Jiří Povišer. Všechny ale zastínil neudržitelný David Novotný, pražský herec, ale kdysi i římovský kanonýr, jenž dal pět ze šesti gólů vítězného Realu Praha. „Když hrál v Jihočeském divadle, za nás kopal a střílel gól za gólem,“ vzpomíná prezident římovských fotbalistů Josef Koupal.