Časy se mění. Roudenský fotbalový klub, který v minulosti na starém hřišti u řeky Malše trápily v tomto období pravidelně povodně, teď sám vlétl do jarní sezony jako velká voda!

V jarní premiéře v Písku A-mužstvo vyhrálo 4:2, v sobotu doma s Hlubokou dokonce 6:1 a dotírá na vedoucí Dražice. Sportovní ředitel Malše Roudné Ladislav Bernát v rozhovoru pro Deník potvrzuje spokojenost se startem sezony.

Šest bodů a skóre 10:3. Není to až nad očekávání úspěšný start do jara?
    Určitě jsme chtěli v obou utkáních bodovat. Spokojeni můžeme být s hrou,  a hlavně  s tím, že dáváme dost gólů. Útočná fáze se nám daří.

Takže diváky jste potěšili pohledným fotbalem?
První zápas v Písku se hrál na umělé trávě, měli jsme obavu z toho, jestli jej zvládneme, a jak k němu hráči přistoupí. Myslím, že se zhostili své role zodpovědně, plnili taktické úkoly, a to se projevilo na výsledku. Sobotní zápas byl pro nás na jaře první domácí, na týmu byla vidět velká chuť do hry. Na vlastním hřišti jsme chtěli zabojovat, což se nám podařilo, a myslím, že hra se musela divákům líbit. Dali jsme Hluboké šest branek, góly jsou koření fotbalu, kvůli nim se hraje…

Před jarní sezonou jste avizovali, že vám bude chybět kanonýr Kučera, on však za vás vesele střílí góly dál!
Věděli jsme, že nám bude chybět, protože dal za nás na podzim deset branek. Ale pořád jsme s ním byli v kontaktu, a to se nám nakonec vyplatilo. Jednali jsme jak s ním, tak s Táborem, kam se v zimě vrátil. Byli jsme s ním domluveni, že kdyby dostal nabídku, dal by přednost Roudnému. Naše hra mu vyhovuje, zviditelní se u nás, naši hráči pracují na něj a on potvrzuje, že je hráčem do koncovky. Své šance proměňuje.

Z Táborska se vydal znovu do Roudného. Kdy padlo rozhodnutí, že zůstane v Malši i na jaře?
Až v posledním týdnu před soutěží. Do té doby Tábor tvrdil, že ho využije, proto nepředpokládal, že by měl někam odejít. Táborský klub změnil názor po konečné poradě. Zřejmě proto, že Miroslav Kučera dělá vysokou školu, a tak nemůže absolvovat denně tréninky, jezdil by pouze v pátek. No a ve vyšší soutěži přece jen hráče cepují, aby pravidelně trénovali. Dostal nabídku i od Strakonic a záleželo na něm, jak se rozhodne. Neustále jsme s ním jednali, Roudné byla jeho volba a myslím, že udělal dobře. U nás bojuje o korunu krajského krále střelců, a to také není nízká meta!

Určitě jste přivítali, že jste nepřišli o střelce jeho kvalit.  
Náhradu jsme řešili z vlastních zdrojů, ale nebyl by to hráč s divizními zkušenostmi, protože druhého takového zkrátka nemáme. Jsme rádi, že se prosazuje, má zkušenosti, čich na góly. Jako koncový hráč je pro manšaft velice platný.

Dojde v rozjeté sezoně k nějaké změně v hráčském kádru?
Myslím, že kádr je na krajský přebor kvalitní, a tak pokud jej někdo doplní, tak naši talentovaní dorostenci. Lerch už hraje stabilně a další mladíci čekají na šanci. Máme vlastní základnu, není třeba shánět někde jinde.