Malše stále ohrožena

ČESKOBUDĚJOVICKO - Ve fotbalové divize Roudenští sice v derby s Třeboní vydřeli tři body, i tak však zůstali kolo před koncem na sestupové čtrnácté pozici – i další dva ohrožené celky Doubravka a Bzová totiž bodovaly naplno.

11.6.2007

Tomáš Pintér (vpravo v souvoji s třeboňským Evženem Vohákem) v sobotu proměnil ve dva góly obě penalty Roudného. Foto: František Panec

Doubravka zvítězila ve Voticích, kterým nepomohl ani kanonýr Horst Siegl, a Bzová vyhrála 2:1 v Dobříši díky gólu z penalty v poslední minutě…
S. Ústí si po včerejšímu derby v Jankově zápas posledního kola s Vejprnicemi předehraje už ve středu (17.30), Roudné na závěr hraje v neděli v Horažďovicích – a bude v případě vítězství či remízy spoléhat na sousedskou výpomoc Jankova v Doubravce (vzájemné výsledky Roudného s Doubravkou hovoří pro Jihočechy).

ROUDNÉ – TŘEBOŇ 2:1 (0:0)
– Fotbalovější hosté začali aktivně a díky svému technickému a kombinačnímu fotbalu dostali soupeře pod tlak. Naštěstí Erhart v domácí brance měl velký den a svůj tým několikrát výrazně podržel. Už v 11. min. vyrazil Zvěřinovu střelu z deseti metrů, ve 23. minutě zázračně zlikvidoval i velkou Hačkovu šanci, ve 40. minutě vychytal Kupce z bezprostřední blízkosti a minutu před pauzou skvěle kryl i Vohákovu dělovku. Domácí byli v první půli v defenzivě, přesto se snažili z brejků jistotu hostí narušovat. Ve 12. min. Kováčik pálil z vápna, jeho střele však chyběl důraz a Skála ji bez potíží kryl. V 19. minutě střílel Šafránek z dvaceti metrů těsně nad Skálovu svatyni, dvě minuty poté hlavičkoval po rohu Novák těsně vedle branky hostí a ještě před koncem poločasu střílel hlavou z dobré pozice vedle i Šolc. Góly přišly až v poslední půlhodině. V 60. minutě po faulu na Csavoje dal domácí T. Pintér první gól. Tři minuty nato Erhart zastavil Procházku jen za cenu faulu, třeboňský Kupec však penaltu nedal! Tlak hostí ale trval dál. V 66. minutě šel Zvěřina sám na Erhartovu bránu, její strážce si ale s lobovaným míčem poradil. V 72. minutě už ale udeřilo: Zvěřina prošel přes tři hráče a křížnou střelou do šibenice dal nechytatelně na 1:1. Hráči Malše museli vyhrát, proto vrhli všechny síly do ofenzívy. V 74. min. utekl Šolc, ztroskotal ale na Skálovi, dvě minuty před koncem se však domácí přece jen dočkali, když znovu po faulu na Csavoje proměnil T. Pintér i svou druhou penaltu – 2:1. Ještě v nastaveném čase Kupka trefil břevno roudenské svatyně…

Branky: 60. a 88. Pintér (z penalt) – 72. Zvěřina, ŽK 2:1, 250 diváků, rozhodčí Špoták. Roudné: Erhart – Novák, Kučera, Vogl, Gondek – Sláma (46. Kadlec), T. Pintér, Kováčik, Šafránek (83. Ryneš) – Šolc, Csavoj (88. Koranda). Třeboň: Skála – J. Pintér, Kupka, Brozman, Procházka – Kupec (70. Regásek), Tůma, Vohák, Dedaj – Zvěřina, Hačka (76. Houdek). (mer)

JANKOV – S. ÚSTÍ 0:1 (0:0) – Obě mužstva hrála jen o umístění v tabulce, přesto se bylo nač dívat. Hosté chtěli potvrdit, že na třetí ligu mají, domácí se zase chtěli proti ambicióznímu soupeři vytáhnout. Ve 12. min. hostující Zelenka po kombinaci zůstal sám na penaltě, ale přestřelil. O čtyři minuty později domácí P. Maxa po přihrávce Janouška obešel hostujícího obránce. ale z dobré pozice nedal. Ve 24. min. Janoušek po samostatné akci vystřelil z hranice velkého vápna, hostující brankář se štěstím vyrazil. Ve 29. min. P. Stejskal po samostatném úniku dobře vystřelil, ale netrefil branku. Ve 45. min. hosté mířili z přímého kopu po faulu Bláhy po teči těsně vedle. Ve 49. min. gólman Hrubý ve snaze odkopnout míč trefil hráče hostí, odražený míč ale skončil vedle. V 59. min. hostující Zelenka z dobré pozice tvrdě vystřelil mimo. V 69. min. se dobře hrající domácí Janoušek po dobré kombinaci dostal do střelecké pozice, ale trefil vedle branky. V 79. min. zahrozil hostující Kochlöfl tvrdě z přímého kopu, míč se odrazil k Horkovi, který mířil vedle. V 89. min. domácí neuhlídali při rohu Zelenku a ten dal ze skrumáže jediný gól zápasu.

ŽK 2:3 (Řezníček, Janoušek – Kochlöfl, Mašek, Zelenka), 110 diváků, rozhodčí Henych. Jankov: Hrubý – Bláha, Kursa, Řezníček, Štěcha – Celý, P. Maxa (81. M. Stejskal), Pulec (69. Holba), Boček – P. Stejskal, Janoušek. Sez. Ústí: Hovorka – Chotovinský, Korejčík, Vesecký, Kochlöfl – Mašek, Jelen (65. Horka), Koutník, Kvasnička – Veselý, Zelenka. (mrk)

STRAKONICE – ŽIŽKOV B 0:0 – V prvním poločase byli hosté aktivnější, i když k vážnějším šancím se nedostali. Domácí měli jedinou větší možnost Dolejšem. ale jeho střelu vyrazil spoluhráč Glazunov. Po změně stran se hrál kvalitnější fotbal a převahu měli domácí. Blízko gólu byl Koubek, který přehazoval brankáře Hrušku, ale ten konečky prstů vytěsnil na roh. Dvakrát měl šanci také Dolejš, ale ani jednou neuspěl.

ŽK 1:1 (M. Káník – Šimr), rozhodčí Janoch, 130 diváků. Strakonice: Kučera – Hrouda, M. Káník, Hajdušek, Svoboda – Glazunov, P. Káník, Koubek (77. Lašák), Dolejš – P. Hovorka (88. Strakoš), Nousek (83. Martínek). (ma)

OSTATNÍ: Vyšehrad – Klatovy 1:0 (0:0), Dobříš - Bzová 1:2 (0:1), Trstěnice - Horažďovice 0:0, Vejprnice - Králův Dvůr 1:3 (0:1), Votice - Doubravka 0:1 (0:0).

SERVIS

Výroba - Výroba Manipulační dělníci ve výrobě 15 000 Kč Manipulační dělníci ve výrobě STROJNÍ DĚLNÍK/CE. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 10. Poznámka: Požadujeme: spolehlivost, pracovitost, samostatnost, zodpovědnost, Nabízíme: finanční ohodnocení odpovídající nabízené pozici a praxi, pracovní poměr na dobu určitou s předpokladem dalšího prodloužení, příjemné pracovní prostředí, závodní stravování, 13. - 14. mzdu, měsíční bonusy, 5 týdnů dovolené, možnost profesního růstu. Pracoviště: Kern-liebers cr spol. s r.o., Okružní, č.p. 607, 370 01 České Budějovice 1. Informace: Renata Mrkvanová, +420 389 608 071. Výroba - Výroba Montážní dělník 14 500 Kč Montážní dělníci výrobků z kovů MONTÁŽNÍ DĚLNÍK. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14500 kč. Volných pracovních míst: 15. Poznámka: Montáž dílů, obsluha výrobních strojů (lisů), vizuální kontrola dílů, Požadavky: manuální zručnost, fyzická zdatnost, dobrý zdravotní stav, Zam. výhody: 5 týdnů dovolené, dotované závodní stravování, zajištěné ubytování, Kontakt telefonicky (9 - 16 hod) nebo e-mailem nebo osobně na adrese Velké náměstí 19, Písek,. Pracoviště: Triangle recruitment cz s.r.o.-okružní ul., Okružní, č.p. 607, 370 01 České Budějovice 1. Informace: Markéta Soukupová, +420 606 774 081. Gastronomie - Gastronomie Kuchař/pizzař 16 000 Kč Kuchaři (kromě šéfkuchařů) SAMOSTATNÝ KUCHAŘ/KA. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 16000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme: vyučení v oboru, praxi v oboru, spolehlivost, samostatnost, kreativita, estetické cítění, obratnost, zdravotní průkaz, Náplň práce: komunikace s číšníkem a přijímání objednávek, uskladňování a kontrola zboží, sestavování jídelního lístku, příprava a úprava produktů, aranžování bufetů a banketů, dohled nad dodržováním bezpečnostních a hygienických předpisů, úkolování pomocných sil v kuchyni a pomocných kuchařů, Nabízíme: ohodnocení a benefity odpovídající dané pozici, bude předmětem osobního jednání s vhodnými kandidáty, nástupní plat: od 16 000,- Kč + benefity, Uchazeči se mohou hlásit telefonicky, e-mailem nebo přímo v restauraci.. Pracoviště: Hopami s.r.o. - restaurace u kaštanu, tř. 5. května, č.p. 461, 373 82 Boršov nad Vltavou. Informace: Síbrt Jan, Schuster Miloš, +420 603 513 456,603 324 076. Výroba - Výroba Montážní dělník 14 500 Kč Montážní dělníci výrobků z kovů MONTÁŽNÍ DĚLNÍK. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14500 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Montáž dílů, obsluha výrobních strojů (lisů), vizuální kontrola dílů, Požadavky: manuální zručnost, fyzická zdatnost, dobrý zdravotní stav, Zam. výhody: 5 týdnů dovolené, dotované závodní stravování, zajištěné ubytování, Kontakt telefonicky (9 - 16 hod) nebo e-mailem nebo osobně na adrese Velké náměstí 19, Písek,. Pracoviště: Triangle recruitment cz s.r.o.-okružní ul., Okružní, č.p. 607, 370 01 České Budějovice 1. Informace: Markéta Soukupová, +420 606 774 081.

Světový pohár v cyklokrosu v Táboře
37

Světový pohár v cyklokrosu v Táboře. Češi mezi deseti nejlepšími.

Kladno - České Budějovice, tady domácí podržel při úniku Beránka mladý brankář Brízgala.
6

Nesmírně cenné tři body trefil hokejistům Motoru na Kladně Zdeněk Doležal

Rekordní polohovka Kristiána Svobody, kompletní sbírka Kinterové

Jindřichův Hradec – Druhý den Plzeňských sprintů, patřících do Českého poháru plavců, zlepšila Terezie Kinterová (J. Hradec) po stovce a dvoustovce krajský rekord 14letých i v nejkratší disciplíně motýlku – na 50 metrů byla 21. výkonem 29,43 jako první 14letá na startu. V absolutní tabulce jihočeských žen je pátá.

Karviná odvolala Nádvorníka. Je to šok, přiznal trenér

Karviná – Překvapivý krok zvolilo v reprezentační přestávce vedení MFK Karviná. V sobotu totiž odvolalo z funkce hlavního trenéra Romana Nádvorníka.