Po dvou zápasech doma, ze kterých vytěžili jen jeden bod, by Jihočeši chtěli uspět ve své ligové premiéře na hřišti soupeře. „Jedeme do Brna s cílem bodovat. O to se musíme pokoušet v každém zápase i venku," ujistil trenér Luboš Urban, dle něhož by bod byl zlatý, tři fantastické. „Nebude to jednoduché, Brno doma je silné. Hraje na tři beky, na to se připravujeme celý týden. Hrát na 0:0 tam nemůžeme, ale oni se do nás určitě budou tlačit a nám se tak může otevírat prostor na brejkové situace. Pokud dáme gól, mohlo by to být zajímavé," přemítal Urban.

V letní přípravě v Kamenici Dynamo s Brnem vyhrálo 2:1. „Tam proti nám Brno postavilo dvě jedenáctky, přičemž v první půli hráli mladíci a my vedli už v páté minutě 2:0. Pak jsme hru kontrolovali a vítězství udrželi i po půli, kdy Brno šlo do hry v silnější sestavě. Teď to ale bude úplně jiný zápas," usoudil kouč Dynama.

Na dotaz, zda je cítit v kabině snaha odčinit Plzeň, kdy si jistě sami hráči uvědomovali, že se zápas se jim vůbec nepovedl, Urban pokýval hlavou: „Měli jsme s hráči individuální pohovory v tom směru, že tým v sestavě, v níž proti Plzni nastoupil, si nemůže dovolit doma prohrát 0:4. Máme tudíž co napravovat a musíme se o to v Brně pokusit. Ale nasazení musít být maximální , jinak nemáme šanci bodovat," zdůraznil trenér Dynama.

Výsledek z Kamenice by Hála bral všemi deseti

V základní sestavě Dynama v pohárovém utkání s Brozany hrál i osmnáctiletý Jan Hála.

Postup přes divizního soupeře, byť na jeho hřišti. Splněná povinnost?

Určitě ano. Jeli jsme tam vyhrát. Lépe řečeno, museli jsme tam vyhrát. S divizním týmem je to povinnost. Jsme rádi, že se nám to podařilo.

Do zápasu jste naskočil hned od začátku. Čekal jste to?

Hlavně jsem byl rád, že mě trenér do základu nominoval. Byla to pro mě zase nějaká další zkušenost a doufám, že mě to nakopne zase víc dopředu a že ty šance budu dostávat i dál.

Nahrál jste Linhartovi na gól a Zdeněk vás moc chválil, že takové obloučky za beky prý vy zvládáte dokonale.

Viděl jsem, že si nabíhá, tak jsem se snažil mu to tam dát. A je pravda, že se snažím takové přihrávky dávat. Tahle mi vyšla a jsem za to rád.

Plzeň vám předtím pořádně zhořkla, spravili jste si alespoň trošku chuť?

Vždycky je lepší, když se po takovém propadáku hned zase hraje další zápas, než se v tom na tréninku zaobírat.

Vy jste si v prvním ligovém kole odbyl svou premiéru v první lize. Hodně jste si to užíval?

Těšil jsem se hrozně moc. Byl to můj první ligový start a jsem rád, že to dopadlo dobře. A hlavně, že jsme uhráli aspoň tu remízu.

Vy jste šel až na posledních deset minut, i to stálo za to?

Rozhodně, na první ligový start se nezapomíná. Navíc jsme podali dobrý výkon a hlavně jsme hráli jako tým.

A co proti Plzni, jejíž sestava byla plná hráčů zvučných jmen? Netřásla se vám kolena?

Dřív jsem na ně koukal jen v televizi, a tak jsem byl moc rád, když mě trenér ke konci poslal na hřiště.

Ač jste věkem ještě dorostenec, hrajete první ligu. Je to pro vás splnění klukovského snu?

Hrát ligu ještě v dorosteneckém věku je něco úžasného. O něčem takovém se mi ani nesnilo.

Jenže liga není sen, ale tvrdá práce. Nic lehkého vás nečeká teď ani v Brně…

Já si proti Brnu zahrál už přípravu v létě v Kamenici, kde jsem šel na poslední půl hodinu. V Kamenici jsme Brno porazili a doufám, že to podobně zvládneme i v Brně.

Výhru 2:1 z Kamenice byste tudíž brali?

Všemi deseti!

ČFL: Písecký nováček doma s Vltavínem

Ve II. lize hraje Táborsko v sobotu ve Frýdku-Místku, takže fotbalovým šlágrem na jihu Čech bude o tom víkendu sobotní utkání III. ligy v Písku, kde se domácí nováček III. ligy v domácí premiéře od 10.15 hod. střetne s Vltavínem Praha. „V poháru s Příbramí jsme si dokázali, že si můžeme i proti tak kvalitnímu soupeři vypracovat šance a hrát dobrý fotbal," dal pro klubový web trenér Ondřej Prášil najevo, že svým hráčům věří i v dnešním těžkém utkání.