Hned první den po návratu naskočil v Plzni aspoň na dvě minuty za sedmnáctku Dynama a včera už debutoval v základu za devatenáctku Dynama v I. lize dorostu. „A bylo to školení," spínal ruce 16letý stoper po zápase, v němž jeho tým dostal doma od Plzně potupného „bůra"…

Takže na příjemnější téma – akademie Sportingu je jednou 
z nejproslulejších v Evropě, jak se vám podařilo tam dostat?

S Dynamem jsme hráli na All Stars Cupu v Praze, kde jsme ve skupině měli právě Sporting Lisabon. Prohráli jsme sice 0:2, mně se ale ten zápas relativně docela povedl a zřejmě si mě pozorovatelé Sportingu tam všimli, protože když jsme s kluky ze Sportingu pak šli na oběd, kontaktoval mě manažer lisabonského klubu a chtěl na mě číslo, že se mi ozve. To byl můj úplně první kontakt, co jsem s Portugalci měl.

Řekl bych, že jste to až tak vážně nebral, co?

Vůbec ne. Já si říkal, že to bude jen takový nějaký nástřel do tmy. Vůbec jsem nepočítal, že bych tam někdy skutečně mohl jet.

O to víc vás jistě potěšilo, když se zástupci Sportingu teď před pár dny ozvali a vy jste dostal už oficiální pozvání…

Ta radost byla obrovská. Já tomu zprvu stále ještě moc nevěřil a spíš jsem si myslel, že si ze mě dělají legraci. O to větší radost jsem měl, když se ukázalo, že to žádná legrace není a že skutečně mám jet.

Co samotný kemp? Splnil pobyt na něm vaše očekávání, anebo jste čekal něco víc?

Bylo to super, všechna má očekávání to předčilo. Zázemí a podmínky na fotbal byly úžasné. Parta taky, kluci byli bezvadní a snažili se mi hodně pomáhat. Na pokoji jsem měl dva kluky z Kazachstánu a dva Francouze. Jeden dokonce půl roku působil v Baníku Ostrava.

Jaká náplň na kempu byla?

Absolvoval jsem se sedmnáctkou Sportingu čtyři tréninky a dva přípravné duely. První byl s Belenenses a druhý proti Sportingu U16.

Prý jste s Belenenses dal gól?

Dal, po rohu jsem se trefil hlavou. A proti té šestnáctce se mi zase povedlo zavinit penaltu. Asi byla, ale klučina tomu taky hodně pomohl…

Co domluva? S ní potíže nebyly?

Domlouval jsem se jen anglicky, portugalsky jsem rozuměl jenom „záda" a „sám"…

Je hodně velký rozdíl mezi tréninky v Lisabonu a Dynamu?

Snad jen v tom, že portugalští kluci chodí hodně do posilovny, jinak v trénincích žádný rozdíl není. Trénuje se tam úplně stejně jako tady.

A co město? Měl jste čas ho trošku poznat? O Lisabonu se říká, že je jedním z nejkrásnějších měst na světě.

Moc volna nebylo, ale se svým manažerem Petrem Hurychem ze Sport Investu jsme hned druhý den do města zašli a hlavní památky si prohlédli. A zakončili jsme to stylově, koupačkou v moři…

Myslíte, že jste na kempu obstál? Mluvil s vámi někdo na tohle téma?

Nějaké náznaky byly, třeba mi ukazovali palec nahoru. Konkrétně ale se mnou nemluvili a všechna jednání vedli přes pana manažera.

Vy jste už před cestou do Lisabonu říkal, že prvním Čechem ve Sportingu nebudete, že pár zápasů za Sporting hrál i Pavel Horváth. Přišla řeč i na něj?

Všichni ho tam stále znají. Když se řekne Pavel Horváth, hned si všichni ukazují na zuby… (úsměv) Dokonce jsem potkal i jeho trenéra, jméno jsem ale bohužel zapomněl.

Ale na týden tam asi hned tak nezapomenete…

Je to obrovská zkušenost, jak po fotbalové stránce, tak i té jazykové. Určitě mi to dost dalo, marný týden do nebyl.