Pedagog a úspěšný fotbalista. Martin Wohlgemuth byl v aktivní kariéře symbolem spolehlivosti. Fotbalový obránce, obětavý stoper, libero, skvělý hlavičkář. Teď pozoruje svět sportu z pozice učitele v základní škole.

Narodil se 24. ledna roku 1965 v Českých Budějovicích. Hrál za SK Dynamo České Budějovice. V československé a české lize nastoupil ve 117 utkáních a dal 6 gólů. V roli učitele si všímá sportovní výkonnosti dětí, které se musely srovnat s nepříjemnou covidovou dobou. "Ročníky, které právě přecházely z prvního na druhý stupeň, a prakticky dva roky neměly tělocvik, tato doba poznamenala, na jejich fyzické kondici a vztahu ke sportu se covidová pauza určitě odrazila."

Po skončení aktivní kariéry v profesionálním fotbale hrával v nižších jihočeských soutěžích, dlouho trénoval (třeba Hlubokou nad Vltavou). "Teď už mi nohy na fotbal neslouží," směje se a přidává i svůj pohled na fotbal. "Jsem Dynamák, to je jasná věc. Fandím Dynamu. Ale když jdu na zápas, tak se těším, že uvidím dobrý fotbal, ať hraje, kdo hraje."