Ráno pršelo, jen se lilo. Děti se ale nemohly dočkat. Krajské kolo turnaje pro žáky základních škol McDonald's Cup se konalo na perfektně připraveném terénu v Sezimově Ústí. Do areálu Soukeník dorazili třeba Soběslavští vlakem pořádný kus šli v pláštěnkách pěšky. Učitelé s deštníky. "Je tu krásně vidět, jak se děti na turnaj těší," přikyvoval ředitel krajského kola Otakar Kinšt. Ředitel Základní školy Lomnice nad Lužnicí Tomáš Maruška vnímal čilý ruch už týden před turnajem. "Děti si o McDonald's Cupu povídají, řeší ho mezi ročníky, je to akce, na kterou je upřená obrovská pozornost."

#clanek|8430260

V konkrétním turnaji společně s chlapci hrálo v třídních kolektivech i 21 děvčat. "Na turnaji jsme byly bez práce, ošetřovaly jsme jedno malé krvavé zranění vyprávěla s úsměvem na tváři vyprávěla Adéla Zedníková, která se společně Karin Kopeckou staraly o zdraví malých fotbalistů. "Dostal míčem do nosu, tekla mu krev, nic vážného," popisovala úraz, ze kterého se malý Vašík ze Soběslavi rychle otřepal a hrál dál.

Padalo hodně gólů. Bechyně, ZŠ Františka Křižíka nastřílela v kategorii A (1. - 3. třída) Slavonicím osm gólů. Milevský Zeman se hodně činil, už v průběhu turnaje napočítal 9 gólů, jeden dokonce dal v čase 0:59. Jiný střelec se trefil dokonce už po devíti (Jan Košťál), jiný dokonce po 7 (Šimon Vrhel) vteřinách! Autorem gólu za 59 vteřin byl žák ZŠ Oskara Nedbala Josef Lacko.

Postupující do Hradce Králové:

Skupina A: ZŠ Grünwaldova ČB. Sk. B: ZŠ TGM a MŠ Písek. Sk. M: Hrádek.