S Robertem Čepičkou už vedení nepočítá, jeho tříletá mise tak spěje k cíli. „Rozcházíme se v klidu,“ tvrdí končící kouč, kterého čekají na lavičce SK poslední tři kola. „Čtyráku přeji, aby se mu dařilo a dostal se tam, kam jsem ho chtěl dostat já – mé tajné přání bylo postoupit do krajského přeboru. Třeba se to podaří napřesrok mému nástupci,“ prohlašuje Robert Čepička, aniž by věděl, kdo ho u kormidla v létě nahradí. Sám dostal nabídku vést v klubu dorost.

close Fotbal v I.A. info Zdroj: Deník / Michael Kalinics zoom_in Hráči se novinku dozvěděli v sobotu dopoledne, kdy přivítali poslední béčko Jindřichova Hradce - a podlehli 2:3. Reakce na porážku to ale nebyla, vedení se rozhodlo přivést nového trenéra již dříve. "Já se dozvěděl v úterý, že nebudu pokračovat," uvedl pro Deník Čepička, jenž si přál mít jasno dřív, než skončí sezona.

Jeho tým je v situaci, kdy nemůže sestoupit, na jaře se mu však i vinou bídné tréninkové docházky nedaří podle představ. K devatenácti bodům na jaře přidal jen deset, a tak by musel v závěru I.A třikrát všechny zápasy vyhrát, aby podzimní počty alespoň dorovnal. "Nějaké náznaky, že bych mohl končit, byly už v zimě, i když výsledky nebyly nejhorší. Doma se vyhrávalo, ale venku jsme za celý podzim vyhráli jenom v Hradci," připomíná Čepička, že vedl mužstvo dvou tváří. To ale podle něj mělo svou logiku. "Po minulé sezoně odešli tři hráči do Rakouska." Další ztráty následovaly. "V zimě odešel Valta do Ševětína, zranil se Jiránek a kostra týmu utrpěla. Všude chodí trénovat deset dvanáct hráčů, a když vám z toho tři čtyři vypadnou…" V zimě už příprava vyloženě skřípala. "Čtyři nebo pět tréninků jsme museli zrušit." Omluvenky se kupily, trenér tušil, že tým čeká těžké jaro. Nemýlil se.

Tři roky a dost


Na lavičce vydržel tři roky. Dvě sezony se mužstvo pohybovalo v popředí I.A. V té třetí má zaděláno na umístění v horším středu tabulky. "Někdo říká, že tři roky u týmu je strop. Ono to tak asi je. Trenér pak je okoukaný a těžko donutí hráče, aby něco změnili," uvažuje.


Připomíná, že neodchází v kritické chvíli, kdy by mužstvu hrozil pád do nižší soutěže. "Soutěž jsme zachránili, i když ve Čtyráku bychom neměli mluvit o záchraně, ale chceme se pohybovat někde na špici. Manšaft je solidní. Kdyby přišel jeden hotový hráč a uzdravil se Jiránek, vrátil se Valta a Maruška nepokračoval v Rakousku, byl by tu kádr na špic I.A. Po mně přijde někdo nový, dá týmu jiný systém, jiné tréninky a třeba to půjde, protože ti kluci hrát fotbal umějí, já to vím. Byl jsem s nimi tři roky a vím, že jsou schopní. Ale když nebudou trénovat, dopadne to takhle," uzavírá kouč Robert Čepička.