A porážku hodně těžko nesl…

Jediný gól zápasu padl dvě minuty před koncem do vaší brány. Hodně to mrzí?

Samozřejmě, že nás to mrzí. Budějovice byly dva body za námi, teď jsou bod před námi. I když už jsme prakticky zachráněni, já osobně chtěl proti svému bývalému klubu tady vyhrát, což se bohužel nepodařilo. Přitom jsme těsně před koncem měli vyloženou šanci, tu jsme nedali a vlastně skoro hned z protiútoku jsme naopak gól dostali.

Kabiny jste si po příchodu na stadion nespletl?

Ne, to ne. Od té doby, co jsem z Budějovic odešel, to sice byl na Střeláku můj první zápas proti Dynamu, ale kabiny jsem si nespletl. Ta hostující je na druhou stranu, toho jsem si byl vědom.

Bolí ta porážka o to víc, že jste po většinu času asi měli častěji míč na svých kopačkách?

Jistě, my se snažili v poli hrát, ale k ničemu nám to nebylo. To ale u nás poslední dobou není nic nového, že sice držíme míč, ale nedáváme šance. Tady jsme ji taky měli, jenže jsme ji nedali. Je ale škoda, že takovou vyloženou šanci jsme měli jen jednu jedinou, a když ji nedáme, těžko můžeme uspět. Tady jsme ji nedali a Budějovice nás potrestaly. Bohužel…

Koncovka je vaší velkou bolestí?

To je pořád jedno a totéž… My netrefujeme ani bránu, a když jsme ji teď trefili, tak trefíme přímo gólmana. Minule proti Žižkovu nám to tam padlo díky vlastňáku soupeře.

Tady si málem dal už v první půli vlastní gól Lengyel, takže jedině tak Slavia může dát gól?

Je to možné, bohužel… My ale hlavně chtěli v Budějovicích tři body z utkání se Žižkovem potvrdit, což se nám však nepovedlo, a tak musíme jít dál.

Hecoval jste se nějak se svými bývalými spoluhráči?

Nic mimořádného nebylo, jen takové ty klasické průpovídky… Já se soustředil sám na sebe. Stejně tak, jako určitě i oni. Akorát, že kluci z Dynama teď jsou ti šťastnější, než jsem já.

Jak se od té doby, co tu nejste, Dynamo změnilo? Anebo spíš, jak se změnilo přes zimu, když na jaře jen jednou prohrálo?

Oni v zimě dobře posílili. Minule po dlouhé době vyhráli i venku, v Teplicích. Ty důležité zápasy, které potřebovali vyhrát, taky vyhráli, což nám se bohužel nestává.

Vy ve Slavii kopete rohy i přímáky. To vám trenér tak věří?

Nějak to na mě padlo. Možná tím, že proti Spartě jsme po mojí standardce dali gól, jsem díky tomu u zahrávání standardek zůstal. Bylo ale znát, že chyběl Latka. A nejen vzadu, kde jsme to jakž takž zvládli, ale právě i vpředu při útočných standardkách.

Vy jste i v Budějovicích byl znám svou tvrdou střelou ze střední vzdálenosti, tentokráte jste se ale k ní nedostal. Čím to?

Řekl bych, že já ani celkově moc u míče nebyl…

Třeba vám hra přes nohu moc nesedí?

Ale na to bych se vůbec nechtěl vymlouvat. Prostě hraji vlevo, což má zase jiné výhody, než když jsem napravo. Ale jak říkám, já jsem hrozně naštvanej, že jsme tady prohráli, a tak nemám náladu to rozebírat. Nezlobte se…