Šestadvacetiletý bývalý bek Dynama, jenž na podzim hrál v Liberci a v Bohemians byl od začátku přípravy na testech, podepsal smlouvu na rok a půl.

Nitrianský v Liberci zasáhl do sedmi ligových zápasů, ale po podzimu na severu skončil. V nejvyšší soutěži má na kontě 121 utkání a šest gólů. „Jedná se o zkušeného univerzálního hráče, kterému bohužel nevyšla minulá angažmá v Itálii a Liberci, ovšem v minulosti své dovednosti potvrzoval. Slibujeme si od něj rozšíření kvality v naší defenzivě," řekl na dresu nové akvizice pro klubový web sportovní ředitel Bohemians Miroslav Držmíšek.

Předností Nitrianského je jeho univerzálnost. „Jsem zvyklý hrát na kraji zálohy či obrany, je mi jedno, zda vlevo či vpravo," uvedl Nitrianský. „Těším se moc. Hlavně proto, že jsem dostal šanci tady hrát. Každý ví, že Bohemka má jedny z nejlepších fanoušků a stadion tam má svoji historii a vždycky se tady každému hrálo nepříjemně," doplnil rodák z Prachatic.

Koncem ledna se přestup Milana Nitrianského z Liberce mezi fotbalové klokany stvrdil. V zelenobílém dresu nastoupil již do dvou přípravných zápasů v zimní Tipsport lize a v Bohemce absolvoval zatím celou zimní přípravu.

Milan Nitrianský přichází do „Dolíčku" jako volný hráč. Naposledy působil v průběhu podzimní části v Liberci, kam přišel z italského Avellina, tedy druholigového celku. V Česku hrál ligu za českobudějovické Dynamo, pražskou Slavii a Příbram.

Smlouvu v Bohemians podepsal na rok a půl a bude nastupovat v dresu s číslem 23.