„Alespoň, že to přišlo teď, ke konci. Doteď bylo koleno v pořádku," utěšuje se sedmatřicetiletý renomovaný střelec, který dával góly i za Týn.

Od hlavního kouče Michala Hrdličky dostal nabídku, aby po zranění posílil realizační tým. „Ještě jsem se definitivně nerozhodl. Je to zajímavé, ale z časových důvodů to asi bude problém… Už jsme o tom s Michalem mluvili."

Hlavní trenér má při ruce zkušeného Jaroslava Čížka, Tomka by se mohl stát dalším asistentem. „Když to jen trochu půjde, připojil bych se. Alespoň na jeden trénink bych se snažil dostat, a pokud bych nebyl na zápase, tak by se ani nic nedělo," přemýšlí nahlas.

Úraz se mu stal v září při derby se Slavií Č. Budějovice. Bez cizího zavinění. „Chtěl jsem se otočit a utrhl jsem mi v koleně křižák, oba menisky a chrupavku, takže všechno špatně…," mračí se. Příliš škody na to, aby jedna operace vše urovnala. „Chodím na rehabilitaci. Kdybych ale měl jít s vazy na plastiku, byl bych půl až tři čtvrtě roku mimo, a to kvůli své práci nemohu," vysvětluje.

Lékaři mu fotbal nedoporučili. „Uvidíme, jak se budu cítit za dva tři měsíce, jestli to půjde třeba za béčko," nechce se Milan Tomka ze dne na den vzdát své velké vášně.

Svůj zřejmě poslední krajský gól dal kanonýr 24. srpna. Přišel na hřiště na druhý poločas a Bavorovicím vstřelil vedoucí gól.
Vítězný ale nebyl, protože Novák vyrovnal a Mariner si odvezl z Hrdějovic bod.