„Určitě je to nepříjemné, hráči se na konfrontaci s uznávaným zahraničním soupeřem těšili. Jistá komplikace to je," vraštil čelo.

Až tak černě však výpadek plánovaného duelu kouč Dynama neviděl. „Aspoň všichni hráči mohli jít do zápasové zátěže," připomněl, že v modelovém utkání si zahráli všichni hráči širšího kádru.

„A navíc je možná i dobře, že jsme měli možnost si zahrát na svém stadionu. Že jsme se při zápase seznámili s takovou tou optikou našeho hřiště, s jeho rozměry a třeba i s tím, jak zapadá slunce. To jsou detaily, které vypadají dost bezvýznamně, přitom ale v zápase bývají dost důležité," dal Hoftych jasně najevo, že před pátečním premiérovým utkáním FNL proti Táborsku nechce nic zanedbat. „Proto jsme také hráli od šesti hodin, kdy budeme domácí zápasy v pátek večer hrát," doplnil.

Že modelový duel brali hráči vážně, svědčí i to, že pro zranění nedohráli Rakovan, Hovorka a Linhart. „To k tomu patří. Fotbal je kontaktní sport a nedá se očekávat, že takový zápas se dá sehrát bez kontaktů," krčil rameny Hoftych, dle něhož proto mají mužstva početnější hráčské kádry. „Mohli by se zranit i při tréninku či při jiné činnosti. Já si udělal kdysi výron v kotníku při Člověče, nezlob se," smál se. „Navíc já pevně věřím, že do pátku budou všichni v pořádku."

Nejhůř se na tom zdál být záložník Michal Rakovan. „Je to koňar. Ale pořádný," sykal jinak odolný fotbalista a velký bojovník bolestí.

To útočník Zdeněk Linhart, chladící si rameno kusy ledu, jen mávl rukou: „Vypadlo mi rameno, ale na to jsem zvyklý. Rameno mám vypadávací…

V kádru do začátku II.ligy by už k žádným změnám dojít nemělo. „Funda je dlouhodobě zraněn, takže nikdo teď neodejde. Mužstvo svou kvalitu má," zdůraznil Hoftych, avšak nevyloučil, že by později ještě někdo mohl přijít. „Uvidíme po prvních kolech, ještě je do konce září dost prostoru na možné doplnění kádru."

Druhá půle byla o čtvrt hodiny kratší. „Při modelových kláních jsou prostoje o hodně kratší než v lize, kde příprava standardek zabere daleko víc času, takže na čistý čas hry to odpovídalo," vysvětloval trenér Dynama. „A taky jsem nechtěl, aby v závěru při nějaké nekoordinaci či větší vyhecovanosti došlo k nějakému zbytečnému zranění."

V závěru zápasu cirka deset minut vítězové dohrávali bez zraněného Linharta jen v deseti. „Mohli jsme vrátit do hry Klesu, ale už byl vyzutý a navíc musíme počítat i s tím, že můžeme i v lize někdy dohrávat jen v deseti, takže jsme si to alespoň vyzkoušeli. I to se nám může někdy hodit," upozornil budějovický kouč.

Složení, ve kterém oba týmy do modelového utkání šly, jasně napovídá, že trenérům se kostra mužstva na ligu už rýsuje. „Je to tak, sestava z první půle se blížila té, v níž by tým mohl jít do ligy," připustil Hoftych, jedním dechem však dodal, že hráči dobře vědí, že ještě může dojít ke korekcím. „Pro nás je důležité, že máme z čeho vybírat," uzavřel trenér Dynama hodnocení pátečního modelového utkání.

Černobílí – žlutí 2:1 (2:0)

Branky: 31. Ježdík, 45. Chmelo – 60. Dobal (11). Bez karet. Bez diváků. Rozhodčí: Jech.

Černobílí: Daněk – Klesa (46. Ibragimov), Lengyel, Machovec, Hanzlík – Ježdík, Rýdel, Rakovan (36. Benát), Chmelo – Linhart, Kalod (46. Němec).

Žlutí: Křížek – A. Dvořák, Novotný, Novák, Lerch – Ibragimov (46. Kalod), Benát (36. Růžička), Dobal, Hovorka (46. Radouch) – Němec (46. Vaněk).

Zajímavé momenty zápasu

5. Chmelo to zkusil z dvaceti metrů, pálil ale dva metry vedle Křížkovy branky. Poté černobílí předvedli slibné dvě křídelní akce, Ježdík zprava i Kalod zleva své centry však přetáhli.

15. Po narážečce s Benátem Hovorka sám před Daňkem volil padáček, zkušený gólman ale byl připraven.

31. Hanzlík vyslal do uličky Ježdíka, jenž placírkou podél vybíhajícího Křížka otevřel skóre – 1:0.

32. Rakovan po srážce s Ibragimovem odkulhal ze hřiště s nakopnutým stehnem a zápas pro něj skončil.

40. Po spolupráci Benáta a Chmela vychytal Linharta skvěle Křížek, jenž si stihl poradit i s dorážkou Kaloda.

45. Hanzlík rychle rozehrál přímý kop, Linhart našel na malém vápně Chmela a ten nezaváhal – 2:0.

52. Vaněk přistrčil na vápně Dobalovi, ten ale Daňkovu branku vysoko překopl.

55. Benátova dělovka z dálky jen těsně vedle šibenice.

55. Radouch po Kalodově uličce zblízka překopl.

60. Machovec zahrál ve vápně rukou a Dobal z penalty nedal Daňkovi žádnou šanci zasáhnout – 2:1.

69. Ibragimov se dobře uvolnil, trefil ale Křížka.

Už v pátek doma s Táborskem

V úvodním kole II. ligy se fotbalisté Dynama střetnou už v pátek 26. července doma s Táborskem. Začátek prestižního derby je v 18 hodin na Střeleckém ostrově.