Podzim zahájili venku a z Kardašovy Řečice si vezli půltucet. Proti Suchdolu (2:2) si fotbalisté Dolního Bukovska otestovali domácí hřiště a vybojovali na něm první bod v sezoně.

Cesta k remíze byla trnitá, o čemž svědčí nejen pokutový kop, z něhož šli hosté do vedení, ale i dvě vyloučení domácích hráčů. „Vyloučení Chochola považuji za přísné, i když zasloužené. Měli být vyloučeni oba hráči, protože po oboustranném strkání dostal hostující hráč kartu jen žlutou, zatímco náš červenou. Po vzájemném souboji měli jít ven oba," myslí si kouč Bukovska Pavel Kohout.

Hráč Suchdola chvíli zůstal ležet v šestnáctce, hosté se dožadovali červené karty pro Chochola. Rozhodčí pro ni sáhl až po poradě s asistentem na čáře.

Za stavu 1:1 tak Suchdol dostal výhodu jednoho muže v poli navíc a v 79. min. ji využil. „Hosté měli za celý zápas dvě střely na bránu. Tou první byla v 7. minutě proměněná penalta, o které není třeba diskutovat, a z té druhé šel soupeř do vedení 2:1," upozornil Pavel Kohout na obdivuhodnou efektivitu Suchdola, který jinak nepůsobil dvakrát koncentrovaným dojmem, během duelu reklamoval kde co, značně podrážděná byla i lavička.

Po vyrovnání v 89. min. se však hosté chytali za hlavu právem. Tři body měli na dosah, jenže závěr nezvládli.

Po Mikeskově rohu ve skrumáži nedokázali zabránit Jiřímu Klikovi, aby poslal na bránu poslední, osudovou střelu. Dolní Bukovsko zdobí bojovnost. „To, že jsme v devíti vyrovnali, samozřejmě bereme, ale jinak jsme zklamáni. Zase musíme probrat psychiku některých hráčů," netajil domácí kouč, co mu dělá zkraje sezony starosti.

Druhá červená karta podle jeho slov byla nesmyslná. „Náš hráč se cítil ukřivděný, říkal, že to byl jasný roh," okomentoval výstup Ondřeje Kokeše ve vypjaté koncovce zápasu. „Červená karta byla zbytečná a opět zcela zasloužená," doplnil kouč.

Rehabilitace za porážku v Řečici se úplně nepovedla. „Na Suchdol jsme se připravovali, chtěli jsme vyhrát. Nedá se nic dělat, znovu musíme jít zápas od zápasu a ještě přidat v tréninku, když se teď docházka zlepšila," plánoval Pavel Kohout, jenž se v létě vrátil na lavičku A-týmu a nahradil ve funkci Tomáše Ardamicu.

Ví, že kdyby mužstvo pokračovalo tímto stylem a karty přibývaly rychleji než získané body, ocitlo by se Bukovsko v I.B třídě v problémech. „Ale věřím tomu, že Suchdol byl jeden z těch lepších týmů a přijdou hratelní soupeři. I Suchdol samozřejmě byl hratelný. Hrál dobře ve středu pole a v koncovce byl skoro stoprocentně produktivní. Třikrát u nás vystřelil, dal dva góly a přivezl bod," ohodnotil Pavel Kohout na závěr vystoupení protivníka.

V neděli jede Bukovsko k utkání do Břilic.