Víc než fotbal zajímal pětatřicetiletého baseball. Ten totiž v týmu Catalunas hraje jeho syn Milan. "My jsme rádi, že si vybral baseball, i když rodiče asi očekávali, že to bude fotbal," popisoval starosta Sokola Hluboká nad Vltavou David Šťastný. Především jeho zásluhou proběhla návštěva hvězdného páru ( Piqué - Shakira) téměř v utajení. Oba sledovali výkony syna Milana na baseballovém hřišti, ale drželi se od sebe. Fandili a užívali si pobyt v největším českém sportovně relaxačním areálu. "Přemýšleli jsme o tom, že by Shakira provedla ve finále slavnostní nadhoz," vypráví ředitel Super Cupu, turnaje pro desetileté hráče. Tento záměr nakonec populární kolumbijská zpěvačka, která má na instagramu víc než 70 milionů sledovatelů, nerealizovala, třeba i proto, že její syn nebyl ve finále…

"Nabídli jsme Piquému výlet lodí po Vltavě," vypráví David Šťastný. Španělský fotbalový obránce a bývalý dlouholetý reprezentant, hráč klubu FC Barcelona, který v průběhu své kariéry byl experty označován za jednoho z nejlepších středních obránců na planetě, plavbu lodí zvažoval, nakonec odmítl. Piqué je čtyřnásobným vítězem Ligy mistrů UEFA a jedním z hráčů, kteří dokázali vyhrát tuto soutěž s více než jedním klubem, ovšem na triumfu s Manchesterem United se nepodílel jako člen základní sestavy. V sezonách 2008/09 a 2014/15 navíc vyhrál s Barcelonou "treble", tedy výhru v lize, domácím poháru a Lize mistrů v jedné sezóně. Za reprezentaci Španělska odehrál přes 100 zápasů. V roce 2010 se stal mistrem světa a o dva roky později mistrem Evropy. Mimo toho se zúčastnil Mistrovství světa 2014 a 2018 a mistrovství Evropy 2016.

V Hluboké nad Vltavou působil uvolněně. Velmi emotivně. Po zápase synovi radil, probíral s ním baseballová utkání. A když se mu cosi nezdálo, neváhal a diskutoval o průběhu utkání i s pořadateli a rozhodčími. Tým Catalunas obsadil v turnaji 4. místo, vzhledem k průběhu turnaje a výborným výkonům malých Katalánců Gerard Piqué určitě myslel i na finále. V něm se ale sešli Draci Brno a Výběr Německa (Futures Stars).