V prvním vyřazovacím střetnutí středečního turnaje v Nové Včelnici se fotbalisté Dynama mistra ligy nezalekli a ve druhé půli měli dokonce více ze hry, jenže gól nedali a naopak před koncem od Vlčka inkasovali.

Už ve 2. minutě našel Dolejš šikovnou přihrávkou za beky Sedláčka, tomu však střela z vápna hrubě nesedla. To dvě minuty nato projektil z kopačky Petra Jandy byl daleko přesnější a měl i patřičnou razanci, Kučerovu branku ale o pár decimetrů minul. Hned o minutu později se až před Vaniaka prodral Ondrášek, na slávistického čaroděje ale nevyzrál. Šance střídala šanci, vzápětí na druhé straně před Černým ukopl míč do bezpečí brankář Kučera.

Zajímavou a svižnou úvodní desetiminutovku zakončil exbudějovický Černý, jenž si všiml, že Kučera je z brány venku a zkusil ho přehodit, branku Dynama ale netrefil, nicméně potlesk diváků si vysloužil. Ve druhé části první půle Slavia sice měla územní převahu, jenže vážnější příležitost měla minutu před pauzou: to Janda dobře načasoval svůj centr od pravé lajny, nabíhající Černý ale promáchl a míč netrefil. Ani v této fázi zápasu ale Jihočeši favoritu nezůstávali nic dlužni: ve 21. min. zakončil utěšenou kombinační akci Mezlík tvrdou střelou levačkou a Vaniak jen s námahou míč zpod břevna vyškrábl, a na konci poločasu se po faulu na Ondráška a nařízeném trestném kopu opřel do míče Jasanský, a přestože byl od brány přes třicet metrů, měl Vaniak velké starosti.

Zatímco v závěru první půle měli více ze hry slávisté, druhá půle patřila Dynamu. Ve 43. minutě po Raguedově faulu na Sedláčka si míč postavil Brazilec Pires a jak už to levonozí fotbalisté umějí, vypálil tvrdě i přesně, nicméně jeho dělovka horní růžek Vaniakovy branky o vlásek minula. Pět minut nato si po Sedláčkově akci vypracoval velkou možnost Timm a levačkou i dobře vystřelil, míč ale jen lízl vzdálenější tyčku Vaniakovy branky. Byla to výborná individuální akce a v hledišti to jen zašumělo.

Dynamo hrálo, vítězný gól však dal v závěru favorit. Pět minut před koncem ideálním pasem našel Černý osamoceného Vlčka, jenž si s nabídnutou příležitostí i mazácky poradil – 1:0. „Ten gól i vítězství mě určitě těší, ale je to pořád jen příprava. Stále něco zkoušíme, jsme vobdobí, kdy se všechno sehrává,“ poznamenal navrátilec z Anderlechtu. „Terén tady byl hodně podmáčený, to hry ovlivnilo.“

Spokojen i přes prohru byl trenér Pavel Tobiáš. „Třeba to Slavii vrátíme v lize,“ připomněl s úsměvem, že odveta bude v lize už ve 4. kole…

Branka: 55. Vlček. Diváci: 2000. Bez karet. Rozhodčí: Jílek – Makovička, Krauskopf.

Dynamo ČB: Kučera – Riegel, Horejš, Žižka, Pires – Dolejš, Mezlík (55. Klavík), Homoláč (31. Schut), Jasanský (31. Hunal) – Sedláček, Ondrášek (31. Timm).

Slavia Praha: Vaniak – Grajcar, Suchý, Vomáčka, Hloušek – Janda, Jarolím, Ragued, J. Černý – Naumov, Vlček.

Zápas o třetí příčku rozhodly až penalty

Dynamo ČB – FK Příbram 0:0, penalty 4:1.

Lukáš Schut, jenž je v Českých Budějovicích z Mostu na testech, zastavuje skluzem příbramského Matěje Štochla. Foto: František Panec

V zápase o třetí příčku novočelnického turnaje sice měly oba týmy několik slibných příležitostí, do černého se ale žádný z hráčů na ploše ve hře netrefil, takže se rozhodovalo až v penaltovém rozstřelu. V něm byli úspěšnější fotbalisté Dynama.

Zmíněné brankové příležitosti se rodily až po přestávce, v první půli diváky zaujala hlavně dvojnásobná „koupel“ mladého Nitrianského, jenž v 19. min. ukázkově zasprintoval přes celé hřiště, ve vápně ale místo koncovky uklouzl a projel po zádech obrovskou louží – a protože krátce předtím totéž předvedl i ve vlastním trestném území, dostalo se mu z plných ochozů oprávněného uznání…

Ve druhé půli přišly i šance. Tu první připravil Jasanský přetaženým centrem Nitrianskému, ten však z voleje pálil daleko mimo. Timmovu střelu kryl Šimon, poté ale zářil už Křížek v protější brance: skvěle vykopl tvrdou střelu Tarczala, poté sebral míč pádem pod nohy Kalabiškovi a nato vytáhl ze šibenice další razantní pokus Tarczalův.

ŽK: Mezlík. Diváci: 2000. Rozhodčí: Makovička – Jílek, Krauskopf. Penalty dali Žižka, Jasanský, Pires, Ondrášek – Kalabiška, nedali Rodrigues (Křížek kryl) a Müller (břevno).

Dynamo ČB: Křížek – Nitrianský (45. Dolejš), Lima, Hunal (31. Horejš, 38. Žižka), Pires – Mezlík (31. Bakala), Riegel (31. Homoláč), Schut, Jasanský – Ondrášek, Klavík (31. Timm).

Příbram: Šimon – Pleško (31. J. Štochl), Müller, Nohýnek, Šmejkal (31. Suchý) – Kalabiška, Tarczal, Borek (31. Roland), Pilík – Rodrigues, M. Štochl.