O klidné zimě nechce kouč fotbalistů Jankova Ivo Čech ani slyšet. Leda že by prý podzimní část skončila o měsíc dřív, pak by byl spokojen… „V posledních čtyřech utkáních jsme totiž nevyhráli," kaboní se jankovský kouč.

V úvodním vystoupení v Zimní lize na Hluboké vedl svůj tým proti Olešníku (4:1). Jankov prožil v turnaji obnovenou premiéru, neboť loňský ročník vynechal. V tom je největší změna ve srovnání s minulou zimou. „Příprava je jinak naplánována stejně jako loni. Na hřišti jsme ještě nebyli," poznamenal Ivo Čech.

Velice pečlivě vedené webové stránky klubu informují o tom, že Jankovští začali přípravu pěkně zostra. „Trénovali jsme u nás, venku. Měli jsme cvičení ve fitku v IGY, k tomu si dáváme kolo, hřiště nás teprve čeká," potvrdil Deníku Ivo Čech s tím, že hodin strávených na umělce bude přibývat. Po vítězství nad Olešníkem se fotbalisté Jankova chystali na Hlubokou i ve středu. Na trénink.

Účastník krajského přeboru se loni do Zimní ligy nepřihlásil. Po dvou letech je ale zase zpátky a v základní skupině jej čeká celkem pět zápasů.

„Jednak jsem si musel shánět soupeře sám, a já nemám své hřiště, jednak Hluboká není daleko pro mne, ani pro naše hráče, protože většinou jsou z Budějovic a okolí," vysvětluje Ivo Čech, proč se vrátil k osvědčenému modelu.

Jak trenér avizoval během podzimní sezony, pozval do přípravy dříteňského kanonýra a kapitána Tomáše Smékala, jenž už na tzv. junior start za Jankov několikrát v krajském přeboru nastoupil. Dokonce je se šesti góly v polovině sezony nejlepším střelcem zelenobílých.

Proti Olešníku Smékal nechyběl v sestavě. „Ukončil školu a od příštího týdne by se měl zapojit i do tréninku," povídal Ivo Čech před prvním utkáním.

V něm se kromě Vladimíra Štefla dvakrát zapsal mezi střelce i nováček z Netolic – Roman Mužík. „Už loni jsem měl zájem, aby s námi absolvoval přípravu. Letos máme povolení," kvituje kouč.

Mužík přidal navrch gólovou přihrávku, takže se uvedl vskutku náramně!

Ivo Čech si dlouhodobě udržuje přehled o fotbalovém mládí na SKP, a protože dorost hrál v sobotu s Protivínem (1:6) zrovna před zápasem Jankova, rád využil příležitost, aby viděl hráče v akci. Mohl si ověřit, zda si případné posily vytipoval správně… „Něco je rozjednáno, je to ale ve fázi prvních kontaktů. S mládeží je to trošku složitější, protože hostování nepřipadají v úvahu," podotýká Čech.

Neřešil, jaký protivník čeká jeho celek na úvod herní přípravy. To považoval za druhořadé. „Hlavně chci, aby kluci byli všichni zdraví! To je podstatné, protože v pátek ulehl nemocný Voráček a počítáme ztráty: Bláha je v Sedlci, Sedlic se rozhodl pro Rakousko. Chybí dva střední záložníci, což je pro zápas značná ztráta, tak uvidíme. Ale zase si zahrají ostatní. Mám tu mladého Davida Lukače, který ode mne dostane první minuty," signalizoval trenér mladíkovu premiéru v áčku.

Jankov přezimuje na pátém místě se 24 body, ale měl našlápnuto ještě výš, trenér Čech se tváří trochu znepokojeně: „Jelikož poslední kola vyzněla, jak vyzněla, nejsem z toho nadšený. Ani bodů není tolik. Jestliže dvanáctý celek má o čtyři méně než my a další mají bodů šestnáct, sedmnáct, je to náskok, který se může po dvou kolech rozplynout. Není to prakticky nic," komentuje trenér Ivo Čech podzim.

Jako by mezi řádky varoval před přílišným klidem, který by mohl jeho tým ukolébat. „Ta poslední čtyři kola mě hrozně mrzí, protože jsme měli zápasy velmi dobře rozehrané, ale máme z nich jen dva body. A dnes už nikoho nezajímá, jestli se něco kopat mělo, nebo nemělo… Body nám tam proklouzly mezi prsty, ať šlo o Dražice, Kaplici nebo Prachatice. Mít o čtyři body víc, díval bych se na sezonu úplně jinak," tvrdí Ivo Čech, jehož tým přenechal čtvrtou příčku v tabulce Prachaticím a za sebou má v těsném závěsu houf pronásledovatelů.

Fotbalové jaro přivítá 15. března v Třeboni.